Різниця між міомою і фіброміомою

Різниця між міомою і фіброміомою

Жіночий організм - це складна система, яка не просто дозволяє виносити і народити здорового малюка, але і при цьому зберегти власне здоров'я. Але і тут не обходиться без винятків. Багато жінок після народження малюка страждають від різної патології, наприклад, не є рідкістю різні пухлини.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Міома (від грец. Mys, myos - м'яз) - це доброякісна пухлина, яка складається переважно з м'язової тканини. Її вузли беруть свій початок між волокнами м'язів, а потім розвиваються в товщі маткової стінки і ростуть у напрямку до черевної порожнини або в сторону слизової оболонки матки.

Фіброміома матки - поширене пухлиноподібнеосвіта. Вона виходить, так само як і міома, з гладком'язових тканини, але при подальшому розвитку набуває змішану структуру через розростання сполучної тканини.

до змісту ↑

Порівняння

Доброякісна пухлина часто не викликає ніяких симптомів, поки не стане великою і не почне натискати на інші органи черевної порожнини. Відмінність міоми і фіброміоми полягає в самому складі доброякісної пухлини. Якщо в ній переважають м'язові волокна, то це міома. Якщо переважають сполучні волокна, які перемішуються з м'язовими, то це фіброміома.Міома і фіброміома складають близько 10-12% серед усіх жіночих гінекологічних захворювань. При їх розвитку в 95% випадків уражається тіло матки, а 5% випадків - шийка матки. "Ядро" кожної пухлини виникає з гладких м'язів, а далі перетворюється або в міому, або в фіброміому.

Різні пухлини виникають у жінок після тридцяти років, вузли з'являються в товщі тіла матки, а потім починають зростати. Нерідко зустрічаються множинні міоми, в яких вузли ростуть у різних напрямках. Рідше зустрічаються пухлини, де зростання вузлів відбувається всередину або назовні. Такі міоми часто виявляються кровотечами, анемією, хворобливими місячними або порушенням менструального циклу, але в деяких випадках можуть протікати абсолютно безсимптомно. Фіброміоми виникають при порушенні у жінки гормонального фону і можуть повністю зникати самі собою з настанням менопаузи. Такі "всихають" міоми і фіброміоми не вимагають спеціального лікування і не доставляють жінці особливих проблем.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Міома - це доброякісна пухлина, що складається переважно з м'язової тканини. Фіброміома - це пухлина, яка росте з м'язової тканини, але згодом набуває фіброзну структуру через розростання сполучної тканини.
  2. В міомі переважають м'язові волокна, в фіброміомі - сполучна тканина.
  3. Міоми в більшості випадків не вимагають хірургічного втручання і до періоду менопаузи можуть самостійно розсмоктуватися. Фіброміома здатна до швидкого зростання, тому нерідко для її лікування потрібно хірургічне втручання.