Різниця між фідером і пикером

Різниця між фідером і пикером

Кожна різновид рибальського оснащення має індивідуальні характеристики і призначається для застосування в конкретних умовах. Розглянемо два зразка подібних пристосувань, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється фідер від пікера.

Визначення

Фідер - снасть, традиційно застосовується з годівницею. Вміст останньої в воді вимивається і, поширюючись по дну, привертає рибу.

Пикер - малогабаритна варіація фідера, найбільш підходяща для деяких обставин лову.

Порівняння

Предметом обговорення є оснащення родом з Англії. У чому полягає відмінність фідера від пікера? У тому, що перше з двох понять виступає як родове. Фідерним називають особливе вудилище, яке служить для донного лову. У його конструкції передбачені пропускні кільця і ​​чутлива вершинка, моментально сповіщає про клювання. Снасть доповнюється котушкою.

Характерним функціональним компонентом фідера є годівниця. У ній до потрібного місця водойми доставляється їжа, яка стає приманкою для риби. Вудилища подібного роду розрізняються по тому, яку вагу вантажу рекомендується з ними використовувати. Є дуже потужні зразки довжиною до 5 метрів, що витримують досить важку годівницю. В іншій групі середні, коротші, фідери. А до найлегшим вудилищам цього класу, які мають довжину до 3 метрів, застосовується окрему назву - Пікер.В даному варіанті передбачено мінімальну кількість колін - як правило, їх всього два. Для невеликих розмірів вудилища підходить і котушка з меншими габаритами, а також монофільная волосінь.

Якщо в процесі вудіння пикером використовується годівниця, то вона досить компактна. При цьому зазвичай вона застосовується лише для первинної занедбаності приманки. А потім, щоб не злякати підпливають рибу, можна обійтися тільки грузилом. Найчастіше, за умови, що водойма стоячий, годівниця і зовсім залишається незатребуваною - приманка у вигляді щільних кульок закидається з берега в намічене місце руками.

Такі особливості залучення майбутньої видобутку пояснюються дистанцією лову. У чому різниця між фідером і пикером в цьому відношенні? У тому, що в першому варіанті мова йде про вивудженні риби, що знаходиться на далекій відстані. Причому фідер орієнтований на ловлю як невеликих, так і дуже великих екземплярів. І навіть погана погода з подібною оснащенням не є перешкодою.

Пикер ж дозволяє зловити рибу порівняно скромних розмірів, плаваючу недалеко від берега вузького озера або річки. У цьому випадку бажано, щоб ловля здійснювалася при спокійній погоді, а протягом відсутнє або було помірним. Взагалі, пікер придуманий для закидання його з тих місць, де орудувати фідером незручно або зовсім неможливо. Це стосується берегів, зарослих чагарниками або розлогими деревами.

В цілому з полегшеним пікерно вудилищем простіше звертатися, рибалка виходить активніше. Однак похвалитися здобиччю виключно великих особин навряд чи вдасться. Фідер ж відмінно цьому сприяє, але таке оснащення досить громіздка і складніше в застосуванні.Щоб захід виявився найбільш успішним, найкраще по можливості одночасно використовувати обидва розглянутих варіанти. Це дозволить охопити і далеку, і ближню зону водойми з його цінними ресурсами.