Різниця між фідером і донкою

Різниця між фідером і донкою

Історія лову на донку - дуже давня. А ось фідер відноситься до розряду нововведень. В тому і іншому випадку справа стосується видобутку риби з дна водойми. Однак практика показує, що за допомогою оснащення сучасного типу і застосування відповідної тактики найчастіше можна домогтися набагато більших успіхів в такого роду промислі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Фідер - снасть, що призначається для придонному лову. В якості обов'язкового компонента містить годівницю, за допомогою якої здійснюється принаджування риби.

Оснащення фідера

Донка - снасть, яка використовується для вудіння донної риби. Найпростіша конструкція являє собою волосінь і з'єднані з нею гачок (часто не один) і грузило. Вудилище при цьому звичайнісіньке.

Донка до змісту ↑

Порівняння

Нюансів, що дозволяють диференціювати обговорювані пристосування і пов'язані з ними способи лову, досить багато. Почнемо з того, за яким принципом відбувається ужение в кожному випадку. Так, ловля фідером заснована на постійній порціонної подачі приманки в одну і ту ж зону водойми, створення так званого плями прикорму. Для цього необхідно часто закидати годівницю з міститься в ній сумішшю потрібної консистенції в обране місце. Після закидання приманка вимивається з отворів і поширюється по дну, що сприяє скупченню в цій зоні риби.Сюди і слід потім закидати вудку.

При ловлі на донку теж може використовуватися годівниця, що збільшує шанси на хороший кльов. Однак приманка в даному випадку робиться більш густа. Риба висмоктує корм, і при цьому є ймовірність її попадання на гачок. Проте відмінність фідера від донки полягає в тому, що при ловлі останнім способом важче домогтися скупчення і утримування в одному місці великої кількості особин. Якщо ж, користуючись донкою, застосовувати фідерні тактику годування, то толку від цього не буде. Справа в тому, що важке, що не гнеться вудилище не є відповідним для постійних перезабросов. Це швидко втомить.

Фідер ж забезпечує легкий і точний закид завдяки своїй гнучкості. Взагалі, вудилище такого типу влаштовано особливим чином. Воно оснащене котушкою і має багато пропускних кілець. Але головною його характеристикою є тонка чутлива вершинка, що сигналізує про будь-який, навіть дуже обережною клювання. У донці для цієї мети зазвичай використовується дзвіночок, що фіксується на самому вудилище або на волосіні. Це в певному сенсі варто визнати плюсом закидушки, адже від неї можна відволіктися в разі необхідності (наприклад, щоб переключитися на іншу снасть) - дзвіночок повідомить про те, що попалася риба. Але через те, що дзвіночок звучить і від вітру, є ризик пропустити частину клювань. Фідер ж в разі вітру виграє.

Слід зазначити, що фідер відрізняється делікатною оснащенням з більш тонким повідкові матеріали, через що риба менше лякається. Звичайно, бувають винятки, наприклад полювання на великого сазана, але це окремий випадок. А так, не дивлячись на "павутинки", фідером можна вивудити досить великі екземпляри.Важливою особливістю оснащення сучасного типу є використання єдиного гачка. Більша їх кількість у випадку з фідером не потрібно і лише створить додаткові складності (наприклад, при виведенні). На донку ж може закріплюватися не один гачок.

Якщо говорити про такий важливий момент, як підсікання, то при лові фідером відповідальність за неї лежить на рибалку. Однак саме це для багатьох завзятих вудильників і становить самий смак. Фідер дозволяє відчути всю клювання від початку і до моменту підсікання. Опір, ривки риби будуть передаватися прямо в руку. Але якщо в цій справі важливіше результат, а не сам процес, то зручнішою слід визнати звичайну донку. Ловити на неї простіше в тому сенсі, що видобуток, як правило, підсікається сама. Цьому більшою мірою сприяє вагоме грузило.

Є ще як мінімум два важливих моменти, за якими можна порівняти розглядаються способи організації лову. У чому різниця між фідером і донкою? У тому, що у фідера набагато більші можливості в плані далекого закидання. Це вкрай важливо, коли, скажімо, потрібно в відсутність човна дістати до руслової ями. Відомо, що іноді кілька метрів вирішують весь результат риболовлі. При цьому не варто забувати про правильну техніку закидання. Наприклад, спінінгом для фідера непридатна.

І ще один істотний нюанс - якщо водойма не знайомий, то освоїтися з фідером можна якнайкраще. Чутливе вудлище дозволить "прощупати" точку на предмет виявлення перспективного місця. Через фідер будуть передаватися всі нерівності дна, а гнучка вершинка спорядження підкаже моменти торкання вантажем підводного поверхні.У свою чергу, ловля донкою "навмання" рідко буває ефективною. В цьому випадку краще добре знати місце, щоб рибалка не залишилася лише споглядальним заходом.