Різниця між fAT32 і NTFS

Різниця між FAT32 і NTFS

Вибір файлової системи для звичайного користувача стає актуальним при форматуванні жорсткого диска, флешки або іншого носія інформації. Система пропонує кілька варіантів: FAT16, FAT32, exFAT, NTFS. Про переваги і недоліки кожної практично нічого не відомо, так що часто вибирають те, що на слуху - як правило, це NTFS. Справедливості заради варто уточнити, що FAT16 сьогодні - швидше за пам'ять, і форматування в неї носія виконується хіба що в якості експерименту. Система exFAT, з огляду на поки ще незначну поширення, теж може вважатися якщо не ексклюзивним, щось не універсальним рішенням - підтримують її не всі операційні системи. Так що вибір відбувається між двома абревіатурами - FAT32 і NTFS.

FAT32 - файлова система, створена на основі FAT16. По суті, ця файлова система являє собою електронну таблицю розміщення файлів, що використовує 32-розрядні записи. До речі, абревіатура розшифровується як File Allocation Table.

NTFS - файлова система, що представляє собою певну структуру: на початку диска зведену таблицю (або каталог) всіх файлів, далі - власне дані. Абревіатура розшифровується як New Technology File System.

На практиці сьогодні файлова система FAT32 частіше застосовується на знімних носіях невеликого обсягу, NTFS - на системних дисках і для зберігання файлів великого розміру.Кластери FAT32 більше, отже, дисковий простір при зберіганні великого числа маленьких файлів використовується нераціонально. Велика кількість програм, що вимагають наявності, наприклад, безлічі бібліотек, файлів шрифтів і інших, в системі FAT32 відгукнеться повільною роботою. NTFS забезпечує швидкий доступ до невеликого файлу або частини файлу.

У загальному і цілому NTFS працює відчутно повільніше FAT32, зате NTFS ефективніше при зверненні до файлів великих розмірів. Фрагментація ніяк не впливає на NTFS, тоді як FAT32 продуктивність помітно знизить (особливо це стосується роботи з каталогами середніх розмірів).

Якщо говорити про апаратну роботі жорстких дисків, то FAT32 для них буде забезпечувати щадний режим: при зчитуванні головка робить менше рухів, відповідно, ступінь механічного зносу буде менше. Однак актуальність цієї властивості втрачається в світлі незначного використання файлової системи FAT32 на жорстких дисках в системах. Конструкція флеш-накопичувачів і карт пам'яті механічного зношення не передбачає.

Для роботи з файловою системою NTFS потрібно значний обсяг оперативної пам'яті, так що слабкі системи з ОЗУ менше 64 Мб на неї не розраховані. Хоча в даний час подібні збірки можна зустріти хіба що в музеях або створені задля експериментів. Однак пам'ятати про те, що вимог до обсягу ОЗУ система FAT32 не пред'являє - варто, особливо якщо враховувати варіант розширення штатної пам'яті мобільних пристроїв. Телефон просто не зможе працювати з картою пам'яті, відформатованої в NTFS, навіть при можливості доступу з операційної системи.

Максимальний обсяг файлу в FAT32 - 4 Гб. NTFS теоретично підтримує роботу з файлами розміром близько 16 Тб.Теоретичний максимум розміру диска для FAT32 - 8 Тб, тоді як для NTFS - близько 16 ексабайт. Правда, до використання цих властивостей на практиці технології поки не дійшли.

Ще один безперечний плюс в скарбничку NTFS - можливість стиснення файлу на рівні файлової системи. Також можна говорити і про більш високий рівень надійності системи, і, крім того, можливості збереження файлової структури в NTFS при збої роботи.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. NTFS раціональніше використовує дисковий простір.
  2. FAT32 працює швидше.
  3. NTFS забезпечує високу продуктивність при роботі з файлами великих розмірів.
  4. FAT32 підтримує роботу з файлами розміром до 4 Гб.
  5. FAT32 не вимагає великого обсягу ОЗУ.
  6. NTFS забезпечує високу надійність роботи системи.