Різниця між fAT32 і exFAT

Різниця між FAT32 і exFAT

Файлові формати FAT32 і exFAT - в числі найпоширеніших у світі. У чому їх схожість і відмінність?

Зміст статті

  • Факти про FAT32
  • Факти про exFAT
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про FAT32

FAT32 - файлова система, розроблена найбільшим світовим постачальником софта - Microsoft. Є однією з базових для ОС Windows. Розглядається як подальший розвиток файлової системи FAT. Передбачає залучення 32-розрядної адресації файлових кластерів. Максимальний обсяг диска, який може підтримувати система FAT32, - 8 терабайт. Максимальний розмір файлу - 4 Гб.

Система FAT32 в достатній мірі універсальна. Зараз її підтримує не тільки ОС Windows, але також і багато відкриті платформи - наприклад, Linux. Може використовуватися в якості файлової системи для жорстких дисків, флешок, SD-карт.

до змісту ↑

Факти про exFAT

Файлова система exFAT, як і FAT32, - розробка компанії Microsoft. Розглядається як оптимально адаптована для флеш-накопичувачів, зокрема тих, які є носієм файлів в мобільних девайсах. Система exFAT підтримує файли великого об'єму - до 16 ексабайт, або 16 млн терабайт.

Пристосованість системи exFAT для флеш-накопичувачів обумовлена, перш за все, тим, що вона керує файлами при невеликій інтенсивності операцій перезапису секторів, - відповідно, знос осередків флеш-пам'яті знижується. Ще одна примітна особливість системи exFAT - наявність поліпшених алгоритмів розподілу вільного місця на диску і зниження фрагментації носія.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, головна відмінність FAT32 від exFAT в тому, що перша система має істотно більш низьку планку обмеження на підтримуваний обсяг файлу - 4 Гб. Не так складно знайти відповідний об'єкт, який би перевищував зазначений показник - таким може бути, наприклад, фільм в HD-якості. У свою чергу, вкрай складно уявити файл, який би перевищував граничне значення exFAT, - в 16 млн терабайт.

Певна різниця між розглянутими системами може простежуватися в аспекті їх універсальності. На даний момент FAT32 повноцінно підтримується великою кількістю платформ. Як ми зазначили вище, користувачі Linux здатні без проблем працювати з файлами на дисках, які відформатовані в FAT32. Однак залучення системи exFAT через Linux в загальному випадку можливо тільки за умови інсталяції додаткових драйверів.

Відносно платформи Mac OS - лише у версії 10. 6. 5 і пізніших даної ОС реалізована сумісність з exFAT.

Підтримка exFAT старими модифікаціями Windows також має обмеження. Нову файлову систему розпізнають ОС Windows, починаючи з Vista з встановленим Service Pack 1.

Ще один аспект відмінностей FAT32 і exFAT - продуктивність систем на їх основі. Справа в тому, що файлова система exFAT в силу високої технологічності і складності алгоритмів роботи з файлами передбачає залучення більшого обсягу обчислювальних ресурсів, ніж FAT32. Тому якщо порівнювати два ПК з однаковими характеристиками по потужності апаратних компонентів (при цьому оснащені дисками, відформатовані в різних файлових системах) - FAT32 і exFAT, швидше буде працювати той, на якому використовується перша технологія.

до змісту ↑

Таблиця

Отже, в чому різниця між FAT32 і exFAT, ми тепер знаємо. Відобразимо основні критерії, які спричиняють відмінності між розглянутими файловими системами, у вигляді таблиці.

FAT32 exFAT
Що спільного між файловими системами
Один розробник - компанія Microsoft.
Одна цільова платформа - Windows
У чому відмінності файлових систем
Максимальний розмір файлу - 4 Гб Максимальний розмір файлу - 16 млн Тб
Файлова система повністю підтримується більшістю версій Windows, сторонніх платформ Файлова система повноцінно підтримується в ОС Windows починаючи з версії Vista Service Pack 1, в Mac OS - починаючи з випуску 10. 6. 5, в Linux - за умови інсталяції необхідних драйверів Вимагає меншої продуктивності апаратних ресурсів ПК в силу простоти технології
Потребує більш високої продуктивності апаратних рес рсов ПК в силу складних алгоритмів роботи з файлами