Різниця між fAT і FAT32

Різниця між FAT і FAT32

З різними видами файлових систем ми стикаємося переважно при форматуванні накопичувачів - сьогодні майже виключно жорстких дисків і USB-флешок. Як правило, для перших майже автоматично вибирають NTFS, для других - FAT32 або exFAT. Іноді у властивостях підключеного диска файлову систему позначається як FAT. Насправді такий файлової системи не існує, а FAT - це назва загального типу, в який входять FAT8, FAT12, FAT16 і FAT32. На сьогоднішній день перші пішли далеко в минуле, і FAT у властивостях диска позначає файлову систему FAT16.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

FAT (в контексті FAT16) - 16-бітна архітектура файлової системи, що застосовується для жорстких дисків та інших накопичувачів малого обсягу.

FAT32 - 32-бітна архітектура файлової системи, що застосовується для накопичувачів і жорстких дисків обсягу від 512 МБ до 2 ТБ, що використовується в операційних системах Windows 98, Windows 95 OSR2 і Windows 2000.

до змісту ↑

Порівняння

Файлова система FAT втратила актуальність зі збільшенням обсягів накопичувачів. Сьогодні її застосовують хіба що в дискетах формату 3, 5 дюйма. В FAT32 форматируются флеш-накопичувачі, карти пам'яті і жорсткі диски для старих операційних систем. FAT підтримується і розпізнається усіма популярними ОС, FAT32 - тільки ОС сімейства Windows до 2000 версії і останні версії DOS.

В FAT32 не підтримуються логічні диски (не плутати з фізичними накопичувачами), обсяг яких менше 512 МБ, FAT неефективна з логічними дисками об'ємом понад 256 МБ.Відповідно, максимальний обсяг томи для FAT32 становить 2 ТБ, для FAT - 2 ГБ. FAT32 ефективніше використовує дисковий простір за рахунок меншого розміру кластерів.

Файлова система FAT32 не підтримує стиснення диска, тоді як в FAT стиснути диск можна за допомогою спеціальних утиліт. Зате в FAT обмежена кількість папок і файлів в кореневому каталозі до 512 записів. Файлова система FAT32 вважається більш надійною і стійкою за рахунок можливості переміщення кореневого каталогу і використання резервної копії файлової таблиці. Завантажувальний сектор FAT32 більше, ніж в FAT, і зберігає бекапи структури даних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Файлова система FAT призначена для накопичувачів малого обсягу (до 2 ГБ), FAT32 - до 2 ТБ.
 2. В FAT32 розмір кластера менше.
 3. FAT підтримується всіма операційними системами, FAT32 - тільки Windows від 95 до 2000 версій і останніми версіями DOS.
 4. В FAT32 не підтримуються логічні диски об'ємом менше 512 МБ.
 5. FAT32 ефективніше використовує дисковий простір.
 6. FAT32 не підтримує стиснення диска.
 7. В FAT обмежена кількість записів в кореневому каталозі до 512.
 8. FAT32 більш стійка і надійна.