Різниця між шпиком і салом

Різниця між шпиком і салом

Сало - традиційний український продукт, гаряче коханий не тільки жителями України, а й багатьох інших країн. Поряд зі звичним для нас назвою в деяких кулінарних книгах його називають шпиком. Буває, що і в магазин зайдеш, а на вітрині лежить шматок сала і цінник поруч з ним: "Шпик по-угорськи". Ось і виникає у споживача питання: чи існують між салом і шпиком якісь відмінності, або це один і той же продукт з різними назвами?

Зміст статті

  • визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

визначення

Шпик (шпиг, ньому. Speck) - свиняче сало, зрізане з підшкірної (хребтової або бічній) частини туші, приготоване способом засолювання або копчення.

Сало - загальна назва тваринного жиру.

до змісту ↑

Порівняння

Свиняче сало можна приготувати різними способами: зварити, запекти, згасити, посмажити з нього шкварки, розтопити на смалець, закоптити або засолити. Також допустимо вживання в їжу сирого сала, все залежить від смаку і уподобань кожної людини окремо.

Найпоширеніші методи приготування цього продукту - засолювання і копчення. Саме солоне або копчене (солоно-підкопчене) сало іменується шпиком. Для нього характерне використання великої кількості солі, лаврового листа, часнику, меленого чорного або червоного перцю і його побратима горошку, кропу, коріандру та інших приправ, що додаються в сало відповідно до обраної рецептурою.У кожній місцевості існують свої "коронні" рецепти приготування шпику.

Наприклад, знаменитий "шпик по-угорськи" спочатку засолюють, додавши велику кількість паприки, а після засолювання коптять. Таким чином отримують сало, яке має дуже ніжну текстуру і приємний аромат.

Шпик по-угорськи

Ніяке інше сало, крім свинячого, шпиком називатися не може. Але дуже часто шпик називають просто солоним або копченим салом, і це не є великою помилкою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сало - загальна назва одного продукту, яке може означати як запас тваринного жиру, так і блюдо, приготоване з нього. Шпик - іноземне назва солоного або копченого сала.
  2. шпику може називатися тільки свиняче сало, тоді як загальна назва цього продукту може бути застосовано і до яловичий, баранячий, борсуковому, ведмежому і іншим тваринних жирів.
  3. В побуті назва "сало" вживається значно частіше, ніж "шпик". Останнє більше поширене в книгах з кулінарії, може зустрічатися на магазинних цінниках.