Різниця між помилковими і звичайними опеньками

Різниця між помилковими і звичайними опеньками

Гриби - продукт унікальний. Їх харчова цінність порівнянна з м'ясом, рибою, фруктами та овочами. У них міститься величезна кількість вітамінів, мінералів, і амінокислот. Вживаючи регулярно гриби, можна назавжди забути про підвищений холестерин, а мінімум калорій робить їх не тільки смачним, але і дієтичним продуктом.

Одним з найулюбленіших осінніх грибів є опеньок. Його вживають у всіляких варіантах: солять, маринують, морозять і навіть сушать. Користь від опенька неоціненна. Регулярне вживання цього гриба здатне знищити в організмі людини стафілококову інфекцію і кишкову паличку, нормалізувати функціонування щитовидної залози. Осінні гриби є відмінним проносним, а пізні, зимові опеньки, багаті білками, має противірусну, а також протиракову дію.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Запах
  • Смак
  • Час зростання
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Але принесе вам користь чи шкода вживання грибів, залежить, в першу чергу від того, що виявиться у вашій кошику на виході з лісу. Навіть, якщо ви не є любителем "тихого полювання", а віддаєте перевагу купувати гриби, знати відмінні риси їстівних грибів від отруйних, в будь-якому випадку, життєво необхідно.

опеньки називають шапинкових пластинчасті гриби, які паразитують більш ніж на двохстах видах деревних порід, причому часто пов'язані взагалі до різних родів і родин.

Опеньки неправдиві зовні дуже схожі на "справжніх", проте в їх склад входять токсини, що отруюють організм. Як відрізнити помилкові опеньки і їстівні? Розберемося.

Зовнішній вигляд

Капелюшок

Гриби, які ростуть на різних поверхнях, при різних показниках рівня вологості і кількості проникаючих сонячних променів, зовні дещо відрізняються один від одного. Однак є характерні особливості, за якими завжди легко впізнати гриб. Колір капелюшка справжніх опеньків має приглушений світло-коричневий тон з невеликими темними лусочками. Несправжні опеньки найчастіше зустрічаються цегляно-червоного або сіро-жовтого світла.

Пластинки

Пластинки їстівних опеньків обов'язково світлі, кремові або жовтувато-білі. Пластинки помилкових опеньків в молодому віці мають жовтий колір, а з плином часу вони набувають зеленуватий, а потім і оливково-чорний відтінок.

Ніжка

Розпізнавальний ознака осіннього опенька в вигляді "спіднички" або "кільця" на білосніжній ніжці гриба знають, мабуть, усі грибники, незалежно від віку і від "тіхоохотнечьего" стажу. Але далеко не кожному відомий той факт, що несправжні опеньки теж мають ледь помітні залишки кільця. Тому, якщо кільце у гриба слабо виражене, варто його все-таки залишити в лісі. Крім того, якщо ніжка опенка становить 5-10 сантиметрів у висоту, то швидше за все, цей опеньок - помилковий. Справжній опеньок, як правило, не росте більше 4-6 сантиметрів, а луговий, теж їстівний вид, буває зовсім рослий, до 0, 3 метра.

до змісту ↑

Запах

Для справжнього опенька характерний приємний, хоч і різкуватий, грибний аромат, в той час, як запах помилкового - землистий. Однак ця ознака не може стати основним при спробі відрізнити отруйний гриб від їстівного, так як запах - поняття суб'єктивне.

до змісту ↑

Смак

Загальнопоширене думку, що отруйні гриби мають гіркий присмак. Насправді, це не завжди так. Наприклад, на смак цегляно-червоний опеньок цілком їстівний, і навіть деякі народи вживають його в їжу після ретельної обробки, а легка гірчинка швидко йде при замочуванні. Але якщо враховувати, яку небезпеку приховують у собі отруйні та умовно-їстівні гриби, все ж не варто їх вживати ні в якому вигляді.

до змісту ↑

Час зростання

Опеньки ростуть протягом всього календарного року, за винятком періодів, що характеризуються сильними морозами. Найбільш активно зростання реальних опеньків відбувається в вересні-жовтні. Несправжні опеньки з'являються навесні на два місяці, а потім восени, причому для кожної пори року притаманний певний вид.

Рис. 1 - Помилковий опеньок (отруйний)

Рис. 2 - Опеньок осінній (неотруйний)

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У помилкового опенька червоно-цегляна або сіро-жовта капелюшок, насичена жовта м'якоть і ніжка заввишки 5-10 сантиметрів. Опеньок звичайний світло-коричневого кольору з темними цяточками в центрі з кремовою м'якоттю.
  2. На ніжці справжнього опенька є добре виражене кільце.
  3. Помилковий опеньок має гіркуватий смак і неприємний запах.