Різниця між соколом і яструбом

Різниця між соколом і яструбом

Сокіл і яструб - грізні хижаки з схожим будовою тіла і строкатим забарвленням. Але, будучи представниками різних родин, вони мають і свої індивідуальні ознаки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Сокіл - птах, представлена ​​численними родом в сімействі соколиних. Falco - її наукова назва, яке походить від латинського слова, що означає "серп". Це найменування пов'язано з серпоподібної формою розправлених крил птаха в польоті.

Сокіл

Яструби утворюють підродина в сімействі яструбиних. Підродина включає кілька пологів. Самим великим з них є рід справжніх яструбів. Належать до нього види яструбів перепелятник і тетерев'ятник поширені в Росії.

Ястреб до змісту ↑

Порівняння

Перелічимо основні розпізнавальних ознак:

  1. Дзьоб. Розпізнати птахів можна по контуру верхньої частини дзьоба. Відмінність сокола від яструба полягає в тому, що у сокола не доходячи до загнутого кінця дзьоба помітний виступ у вигляді зубця. Яструб своїм рівним дзьобом з характерним заокругленням схожий на більшість хижих птахів.
  2. Очі. У багатьох представників соколиного породи очі дуже темні, часто чорні. Їх райдужна оболонка немов зливається із зіницею. У свою чергу, яструбині очі найчастіше жовті або рудуваті з чорним зіницею в центрі.
  3. Крила. Порівнюючи за формою крила птахів, що летять, можна помітити, що у сокола вони незграбні, з довгими загостреними кінцями.У яструба обриси крил округлі. Самі крила широкі, що, втім, відноситься і до хвоста птаха.
  4. Політ. Перебуваючи над землею, сокіл часто махає крилами. Такі руху він чергує з плануванням. Яструб воліє більше парити в повітрі.
  5. Полювання. Помітити, в чому різниця між соколом і яструбом, можна, поспостерігавши, як птахи ловлять здобич. Сокіл чи не таїться, вистежуючи її. Полюючи, він злітає досить високо. Помітивши жертву, птах стрімко кидається до неї з напівскладеними крилами. Видобуток, як правило, знаходиться в повітрі. Яструб, виглядаючи майбутнє прожиток, зазвичай ширяє ближче до земної поверхні. Нападає із засідки. Хижак женеться за здобиччю і наздоганяє її на землі або невисоко в повітрі.
до змісту ↑

Таблиця

Сокіл Ястреб
Зубець на дзьобі Рівний контур дзьоба
Часто темні очі Очі частіше жовті
Незграбні загострені крила Широкі крила з округлими обрисами
Часті помахи крил Найчастіше ширяє
Полює з висоти Полює із засідки, в угон