Різниця між казками та іншими творами

Різниця між казками та іншими творами

Казки, незважаючи на їх вигаданий сюжет, є дуже корисними. Адже закладені в них ідеї несуть певну мудрість, яку можна застосувати в житті. Але казкою називається не будь-яке оповідання, в якому присутня вигадка. Зупинимося на цьому детальніше і з'ясуємо, чим відрізняються казки від інших творів.

Зміст статті

  • Казка як жанр
  • Порівняння

Казка як жанр

По своїй організації казка відноситься до творів епічного характеру. Вона викладена зазвичай в прозовій формі. Всі казки, в залежності від того, хто їх склав, діляться на дві великі категорії.

В першу з них входять фольклорні казки, що з'явилися першими. У таких казок визначити авторство неможливо. Адже створюються вони не одним конкретним людиною, а народом, коли оповідачі додають щось своє до вже наявного.

У другій групі - літературні казки. Їх автор відомий. Літературні казки - це готові твори, куди читачі не можуть вносити ніяких змін.

до змісту ↑

Порівняння

Казок, на відміну від багатьох інших творінь, властива простота викладу і навіть деяка наївність, адже більшість з них створені для дітей. Прямолінійність сюжету і легкість оповідання роблять казку максимально доступною для розуміння.Все тут засновано на дії. У казці не зустрінеш серйозних філософських роздумів і психологічних метань героїв.

Явна відмінність казок від інших творів полягає в торжество добра. В які б перипетії ні потрапляли дійові особи, вороги завжди виявляються повалені, та все закінчується благополучно. В інших творах, наприклад в драмах і трагедіях, все буває не настільки оптимістично.

В казках очевидна мораль. Кожне таке оповідання є певним уроком. Чітко простежується думка про те, що доброта, працьовитість, скромність винагороджуються, а хитрість і зло отримують по заслугах. Мораль може бути присутнім, наприклад, і в байці. Але там результат не завжди вдалий.

У чому різниця між казками та іншими творами, якщо сконцентрувати увагу на самих героїв? У тому, що в казках вони однозначні. Конкретний персонаж може бути або тільки поганим, або виключно хорошим. Крім того, нерідко один і той же герой присутній в різних казках, зберігаючи свої характерні риси, в той час як в інших жанрах персонажі пов'язані тільки зі своїм твором.