Різниця між казкою і реальністю

Різниця між казкою і реальністю

Багато народні казки починаються зі слів: "Було це чи не було ..." Казковий вимисел народжується як фантастична, чарівна реальність. В усній народній творчості є ще один жанр, за формою і змістом близький до казок. Це бувальщина - історія про незвичайні події та неймовірних ситуаціях, в які потрапляють її герої.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Казка - цікавий розповідний жанр усної народної творчості. Казкам притаманний пригодницький сюжет з чарівними перетвореннями, мотив випробування героя, використання потрійних повторів, постійних епітетів, розмовних мовних зворотів.

Бувальщина - одна з різновидів фольклорних жанрів, в якій реальні події передаються в народній інтерпретації. Форма оповідання в були синтезує прийоми народних казок і авторський стиль деяких прозових творів.

до змісту ↑

Порівняння

Казка має стійкий тип структури: в ній є обов'язковими зачин, пригоди героя, чари, подолання перешкод і щасливий кінець.

До прийомів організації оповідання в казці відносяться потрійні повтори, вживання стійких епітетів, мовних формул, а також створення образів, що уособлюють сили добра і зла. Моральна цінність казок у їх життєстверджуючому змісті, в тому, що зло завжди буває покаране, а добро, краса, порядок перемагають.

Кожне фольклорний твір, яке відноситься до жанру були, має унікальний, не повторюється сюжет. У ньому обов'язково описується незвичайна подія або важко зрозуміла ситуація. Вони не вважаються типовими, як повтори в казкових сюжетах, і будуються за типом авторської художньої прози.

Героєм були зазвичай стає реальна людина, чий вчинок, подвиг чи несподіване пригода змусили людей передавати його історію з вуст в уста. Ця історія так само цікава, як казка, але в ній в меншій мірі виражена казкова символіка: відсутні чарівні перетворення, пом'якшена гіпербола, опис героя і його вчинків не завжди відповідає схемі "добро - зло".

Бувальщина може мати драматичний і навіть трагічний для героя кінець, хоча в більшості випадків сказитель зводить розповідь до щасливої ​​розв'язки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Казка - колективний вигадка, народна фантазія про протистояння добра і зла.
  2. Бувальщина має реальну основу: в ній розповідається про те, що було .
  3. Герої казок уособлюють сили добра і зла.
  4. В були герой - індивідуальність, людина з власною долею.
  5. В казці використовуються стійкі прийоми побудови сюжету.
  6. Сюжет були довільний: він будується за принципом розповіді з послідовним ходом дії, в якому відсутні шаблони.