Різниця між ярмарком і ринком

Різниця між ярмарком і ринком

Таке яскраве, барвисте і веселий захід, як ярмарок, не зможе залишити байдужим жодного життєрадісну людину. Але чому ж вона відрізняється від звичайного ринку і чому викликає такий інтерес у російського народу? З'ясувати це не складе особливих труднощів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ярмарок - щорічно проводиться розпродаж товарів, часом має певну тематику або сезонні обмеження.

Ринок - місце роздрібного продажу товарів і продуктів харчування.

до змісту ↑

Порівняння

Слово "ярмарок" в перекладі з польської та німецької мов означає "щорічний ринок". Дійсно, між ярмарком і ринком існує багато спільного: довгі торгові ряди, жваві продавці і снують туди-сюди покупці. Однак все ж дані поняття мають кілька суттєвих відмінностей. Першим з них є час проведення. Якщо ринок функціонує постійно - купити там товар можна як взимку, так і влітку, то ярмарки влаштовуються періодично. Найчастіше вони носять характер сезонних розпродажів, що надають покупцям можливість придбати товар зі значною знижкою.

Більшість ринків діляться за типом реалізованої продукції і бувають продуктовими і речовими. Зазвичай на речовому ринку можна купити буквально все: починаючи від взуття і закінчуючи набором інструментів.На ярмарках же представлена ​​конкретна категорія товарів, будь то хутра, золото або книги. Крім того, якщо вхід на ринок є вільним, то за відвідування ярмарку нерідко стягується невелика плата.

Сорочинський ярмарок народного ремесла

Ринок і ярмарок сприймаються відвідувачами абсолютно по-різному. Остання являє собою щось на зразок народного свята і має на увазі проведення урочистих церемоній відкриття і закриття, організацію культурної програми. Ринок - цілком буденне і звичне для народу явище, його відвідування пов'язано скоріше з нагальною потребою, ніж з прагненням до веселого проведення часу.

На даний момент терміном "ярмарок" зазвичай позначається періодично проводиться короткочасний захід з метою залучення клієнтів, демонстрації товарів і укладення торгових угод. На сьогоднішній день більшість ярмарків проходять в рамках будь-яких виставкових заходів. Однак, на відміну від виставки, відвідувачі мають можливість придбати вподобані їм експонати. Основними покупцями на ярмарках виступають як кінцеві споживачі, так і представники оптової торгівлі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ярмарки влаштовуються періодично і часто носять характер сезонних розпродажів, ринок же функціонує постійно.
  2. На ярмарках зазвичай представлена ​​певна категорія товарів: хутра, золото, книги і т. Д. На ринку можна придбати буквально все.
  3. Ярмарок являє собою щось на зразок народного свята, тоді як ринок - цілком буденне і звичне для народу явище.
  4. Якщо вхід на ринок є вільним, то за відвідування ярмарку нерідко стягується невелика плата.
  5. На сьогоднішній день більшість ярмарків проходять в рамках будь-яких виставкових заходів і влаштовуються з метою залучення клієнтів, демонстрації товарів і укладення торгових угод.