Різниця між байкою і розповіддю

Різниця між байкою і розповіддю

Розповідь запам'ятовується читачеві як історія, що відбувалася з головним героєм. Перше, що спадає на думку при згадці про творчість Езопа, Лафонтена або Крилова, - "Мораль цієї байки така ..." Чому так по-різному сприймаються розповідь і байка?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Байка - жанровий різновид творів художньої літератури, для яких характерні віршована організація тексту, повчальність змісту, сатиричний стиль викладу, використання іносказання як прийом художнього зображення і наявність повчального висновку.

Розповідь - невелике за обсягом авторський твір епічного жанру, написаний в прозі. Має чітко позначений сюжет, який розвивається як епізод з життя головного героя, розкриває його характер, образ думок або мотивацію вчинків.

до змісту ↑

Порівняння

В байці вигадані події не виходять за рамки конкретного місця і часу. Вони зображуються як казково-фантастична або побутова ситуація, в якій виявляються людські слабкості, недоліки і вади.

Прийом алегорії, широко використовуваний в байках, дозволяє автору в алегоричній формі викривати явища, які заслуговують на засудження і осуд, а також піднімати питання морального і морально-етичного плану.