Різниця між пінополістиролом і пінополіуретаном

Різниця між пінополістиролом і пінополіуретаном

Пінополістирол і пінополіуретан можуть виконувати різні функції. І в першу чергу ці матеріали відомі як широко застосовуються утеплювачі. Зробимо деяке порівняння і з'ясуємо, чим відрізняється пінополістирол від пінополіуретану.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Пінополістирол в побуті часто називають пінопластом. Він випускається звичайний і екструдований. Останній володіє кращими якостями за рахунок збільшеної щільності.

Пінополістирол

Пінополіуретан - це той же поролон. У нього також є різновиди. В побутових цілях зазвичай вживається м'який матеріал зазначеного типу, а в будівництві - жорсткий.

Пінополіуретан до змісту ↑

Порівняння

Кожен зі згаданих матеріалів володіє власними властивостями. Для початку торкнемося найбільш значимою характеристики - теплопровідності. В цьому відношенні відзначається перевага пінополіуретану. Причому важливим є те, що він випускається не тільки у вигляді панелей, але і як засіб в аерозольній упаковці, яке напилюється на об'єкти. Якщо пінополіуретан застосовується саме таким чином, виходить монолітне покриття, що точно повторює рельєф підстави.

Пінополістирол не передбачає настільки ефектний метод нанесення.Він монтується до поверхні у вигляді твердих плит. Зазори між ними стають причиною витоку тепла і погіршення шумоізоляції. Відмінність пінополістиролу від пінополіуретану є і в тому, що він погано взаємодіє з клеять і штукатурними складами. Тим часом пінополіуретан можна міцно зафіксувати на поверхні. До того ж саме цей матеріал менше вбирає вологу, що позитивно позначається на теплозбереженні.

Варто відзначити, що пінополістирол починає розпадатися і виділяти небезпечні речовини при більш низькій температурі - приблизно шістдесят градусів тепла. Тому не рекомендується утеплювати їм дах, особливо в південних регіонах з палючим сонцем. Що стосується показника пожежної безпеки, то самі по собі обговорювані матеріали довго не горять. Але якщо є постійне джерело вогню, то пінополістирол швидше охоплюється полум'ям. Процес при цьому супроводжується відділенням плавящихся фрагментів і насиченням повітря великою кількістю токсинів. Другий матеріал горить гірше.

У чому різниця між пінополістиролом і пінополіуретаном щодо терміну їх служби? Тут продукція другого виду знову виграє. Пінополіуретан зберігає свої корисні якості набагато довше. Частково це обумовлено тим, що він не схильний до деформації. Пінополістирол ж з часом стискається, і його теплоізоляційні властивості помітно погіршуються. В результаті за всіма параметрами в лідерах виявляється пінополіуретан. Не дивно, що ціна на нього вище.