Різниця між випаровуванням і кипінням

Різниця між випаровуванням і кипінням

Тверде, рідке і газоподібне - кожна речовина може перебувати при певних умовах в цих агрегатних станах. Випаровування і кипіння представляють собою процес переходу речовини з рідкого стану в газоподібний.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Випаровування - процес пароутворення з поверхні рідини.

Кипіння - процес пароутворення в рідини.

до змісту ↑

Порівняння

Випаровування з поверхні будь-якої рідини відбувається завжди при будь-якій температурі. Молекули рідини розташовуються майже впритул один до одного, вони коливаються біля свого положення рівноваги і пов'язані між собою силами тяжіння. Молекули рідини не прив'язані до певних центрам, тому можуть переміщатися по всій рідини. Але у рідин є завжди вільна поверхня, прикордонний шар з газом. Молекули в цьому шарі притягуються з одного боку молекулами, які перебувають всередині рідини. Але найбільш швидкі молекули, з кінетичної енергією, яка вище енергії їх зв'язку з іншими молекулами, здатні вилетіти з поверхні рідини. Вони, відокремившись від поверхні рідини, утворюють над нею пар. Частина молекул можуть внаслідок хаотичного руху повернеться назад в рідину, а решта безповоротно губляться. У решти молекул зменшується середня кінетична енергія, це веде до охолодження рідини.

Кипіння - це випаровування, яке відбувається в самому об'ємі рідини. Вода в звичайному стані при кімнатній температурі насичена повітрям. У рідині завжди є бульбашки газу ще до кипіння. При нагріванні води газ, який в ній є, виділяється на дно і стінки посудини. Так утворюються повітряні бульбашки. Якщо тиск насиченої пари рідини буде дорівнювати або перевищувати тиск газу в бульбашках, то рідина почне випаровуватися в них. При нагріванні бульбашки, які наповнені паром, роздуваються, розширюються і, нарешті, спливають на поверхню. Кипіння являє собою процес, при якому відбувається безперервна освіта і зростання в рідини пухирців пара, куди йде випаровування рідини. Кипіння даної рідини відбувається при певній температурі і при певному тиску і виявляється, коли бульбашки пара утворюються у всій рідини. Цей процес буде відбуватися, коли тиск її насиченої пари буде дорівнювати зовнішньому тиску при певній температурі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Випаровування - це перехід рідини в газ, який відбувається з прикордонного шару рідини.
  2. Випаровування рідини має місце бути завжди при будь-якій температурі.
  3. Кипіння - це процес пароутворення в рідини.
  4. Кипіння відбувається при певній температурі і тиску.