Різниця між євроремонтом і звичайним ремонтом

Різниця між євроремонтом і звичайним ремонтом

Термін "євроремонт" з'явився в нашому побуті не так давно. Років 20-25 тому, не більше. І відразу став привабливим для багатьох: ну кому не хочеться, щоб в його квартирі було "як в Європі"? Чим же він такий хороший, і взагалі, чим відрізняється євроремонт від звичайного ремонту? Зрозуміло, що "фахівці з євроремонту" наговорять чого завгодно, лише б замовник вибрав саме їх. Давайте розглянемо питання "з почуттям, з толком, з розстановкою", без зайвих емоцій і чудових ступенів.

Зміст статті

  • Яким ремонт був раніше
  • Порівняння

Яким ремонт був раніше

Старші люди пам'ятають, що за радянських часів вибір оздоблювальних матеріалів був вкрай мізерний. Частенько дефіцитом були навіть самі звичайні шпалери. А про їх забарвленні і говорити не доводиться. Знайти щось дійсно приємне для очей було досить складно, і процес придбання називався (як і для всього дефіциту) не «купити", а "дістати".

Що вже говорити про інших потрібних для ремонту речі, починаючи з інструментів і закінчуючи пробками і трубами! Деякі матеріали для широкого споживача були відсутні на радянському ринку абсолютно. Тому замість зручних і звичних сьогодні дюбель-цвяхів користувалися дерев'яними пробками, а замість електродрилів - дрилями ручними або коловоротами. Те ж стосується рулонних або листових оздоблювальних матеріалів: гіпсокартону, наприклад, який, хоч і застосовувався в СРСР ще з п'ятдесятих років минулого століття, в масовий продаж не надходив чи надходив рідко.З точки зору радянського громадянина відміну євроремонту від звичайного ремонту - це як різниця між "мерседесом" і "жигулями".

В таких умовах зробити ремонт ставало проблемою. Але як говорить народна мудрість - голота на вигадки хитра, ось і активізувалися народні умільці, які виготовляють необхідні матеріали підручними способами. Немає ламінованої ДВП? Не біда, трохи жовто-коричневої фарби і особливим чином вирізана картонка - і ось уже на поверхні звичайної деревинно-волокнистої плити з'являється малюнок шпону карельської берези або палісандра. Часто матеріали просто купувалися у будівельників, "економія" на обробці квартир в новобудовах.

до змісту ↑

Порівняння

Але ось настали 90-ті роки 20 століття, і все чарівним чином змінилося. Тут тобі і матеріали які завгодно, і інструменти. Ось тоді і з'явилося поняття "євроремонт". Застосування раніше невідомих або моторошно дефіцитних оздоблювальних матеріалів, а також нових технологій дозволило зробити з будь-якого приміщення "цукерку". На перших порах це було настільки незвично, що термін "євроремонт" став синонімом краси та високої якості при обробці квартир.

Тут же згадуємо "євровікна". Зараз це слово практично пішло з нашого лексикону, залишившись в "дев'яностих" і самому початку "нульових". Коли такі вікна були дороги і доступні небагатьом, тоді вони і були "євро". А зараз стали тим, чим їм і належить бути - звичайними пластиковими вікнами, які є в кожній квартирі. До хорошого звикаєш швидко.

Те ж саме і з "євроремонтом". По суті, це такий ремонт, яким він і повинен бути - красивим і якісним. Зараз це слово також поступово йде з обігу, замінюючись нейтральними "ремонт" або "оздоблення".Які ми сьогодні знаємо матеріали, раніше невідомі або дефіцитні, а нині стали буденними? Ось неповний перелік:

  • ламінат;
  • стінові панелі;
  • вагонка (до речі, раніше також називалася "євровагонкою");
  • велика кількість нових різновидів шпалер;
  • коркове покриття для підлоги;
  • пластикові сендвіч-панелі;
  • матеріали для підвісних стель різних конструкцій і багато іншого.

І приставка "євро" їм більше не потрібна.

Отже, підсумовуючи написане, ще раз запитаємо себе: в чому різниця між євроремонтом і звичайним ремонтом? Відповідь: так нічим. Сьогодні термін "євроремонт" - це всього лише застарілий маркетинговий хід, застосовуваний все рідше і рідше. Актуальний на момент краху Радянського Союзу і десяток років тому, зараз він все більше стає анахронізмом.