Різниця між ефірними маслами і звичайними

Різниця між ефірними маслами і звичайними

Ефірні масла і звичайні, рослинні масла виготовляють з одного сировини. Тільки ціна одного літра обох видів продукції дуже різна. Чому? У чому різниця між ефірними і звичайними маслами?

Зміст статті

  • Ефірні масла
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Ефірні масла

Ефірні масла - виготовляють виключно з рослинної сировини. Наприклад, ладан з смоли дерева, а петитгрейн з листя і пагонів. Їх особливістю є характерний запах. Отримують ефірні масла з стебел, квітів, листя, коріння за допомогою трьох методів: пресування, екстракції або дистиляції. Загальним для всіх ефірних масел властивістю є погана розчинність в воді і легка розчинність в бензині, воску, будь-яких інших рослинних оліях.

Ефірні олії є незамінним компонентом для приготування косметики і парфумерії, при виготовленні медичних препаратів, як харчових ароматизаторів, для ароматерапії і сакральних ритуалів.

Такий спектр використання ефірних масел викликаний їх властивостями. По-перше, для свого "рідного" рослини ароматичні компоненти виконують функцію активатора життєвих процесів, нарівні з сонячним світлом. По-друге, вони беруть участь в процесах транспірації, терморегуляції, приваблюють комах для запилення і відштовхують патогенні організми, а також тварин, які намагаються з'їсти "батьківське" рослина.

З часом особливі якості ефірних масел в готовому продукті губляться. Прискорити процес випаровування ароматичних з'єднань можна, тримаючи флакончик з маслом на світлі або при температурі, що перевищує кімнатну. Ефірні масла не можна наносити на шкіру в чистому вигляді. Зазвичай їх розбавляють "простим" рослинним маслом, тваринним жиром або живильним кремом. Їх не рекомендується споживати перорально. Потрапляючи на слизові оболонки в чистому вигляді, вони можуть викликати опік.

В найбільших обсягах в світі виробляються масла апельсина і лимона, а також масла лаванди, троянди, кропу, м'яти, камфори.

Рослинні масла витягуються з плодів, насіння рослин, а також при переробці рослинних відходів. Масло отримують з насіння таких рослин: соняшника, конопель, льону, сої, бавовнику, ріпаку. Популярними олійними плодами є оливки, пальмові кокосові горіхи або фініки. Кісточки абрикоса, вишні, персиків, зародки пшениці, насіння гарбуза стають дешевою сировиною для виготовлення технічного рослинного масла.

Рослинна олія може мати рідку або тверду консистенцію, при висиханні воно може утворювати плівку. Всі масла містять різні тригліцериди жирних кислот, в залежності від батьківської рослини, безпосередньо жирні кислоти, фосфоліпіди, пігменти, стероли, віск, вітаміни.

Рослинні масла витягують методом пресування або екстракційно. Перед споживанням продукт рафінують, відбілюють, виморожують, дезодорують.

Хімічний склад рослинних олій робить їх обов'язковим компонентом раціону людини. Вони є джерелом енергії, вітамінів A і D, E і K, забезпечують функціонування всіх клітин організму, але особливо нервової тканини, мозку і печінки, виводять холестерин, є антиоксидантами, беруть участь в регуляції обміну речовин і забезпечують безперебійну роботу всіх систем і органів організму.В першу чергу це стосується оливкового, арахісового, соняшникової, кукурудзяної, гарбузового, льняного, конопляного масел. Але, без того ж конопляного, ріпакової, соєвої, пальмоядрового масла не зможе обійтися ні харчова, ні легка промисловість, ні фармакологія, ні машинобудування. Наприклад, для промислових швейних машин в якості мастила використовують тільки конопляну олію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Без ефірного масла людина може прожити, без звичайного рослинного - це неможливо зробити, не заподіявши шкоди власному здоров'ю.
  2. Обидва масла мають відмінний хімічний склад.
  3. Ефірні масла не можна споживати перорально, наносити на шкіру в нерозведеному стані, а ось звичайне рослинне шкоди шкірі, нутрощів і слизових оболонок людини не принесе.
  4. Обсяги виробленого на Землі звичайного рослинного масла в багато мільйонів разів перевищують обсяги виробництва ефірних масел.