Різниця між ефірним маслом і ароматичним маслом

Різниця між ефірним маслом і ароматичним маслом

Ароматичне і ефірне масло багато в чому схожі - вони мають характерним запахом, широко використовуються в косметології та медицині. Зрозуміло, що схожого багато. Але в чому різниця між ефірним маслом і ароматичним маслом?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Отримання
    • Застосування

Визначення

ароматичне масло - продукт, одержуваний в лабораторії з формули ефірного масла. Він більш маслянистий, залишає жирні плями і погано розчиняється в спиртовмісних рідинах. Головна його відмінність - сильний запах.

Ефірна олія - 100% натуральний продукт, одержуваний з рослин. З цієї причини запах ефірних масел різкий, а самі вони мають характерний присмак того рослини, з якого зроблені. Речовини хоч і називаються маслами, але жирних плям від них не буває, оскільки вже при кімнатній температурі вони випаровуються, залишаючи тільки запах.

до змісту ↑

Порівняння

Прийшов час розібратися, чим відрізняється ефірне масло від ароматичної олії.

до змісту ↑

Отримання

Процес отримання ефірних масел більш трудомісткий, ніж ароматичних. Потрібно зробити вижимки з природних матеріалів - це можуть бути коріння рослин, стебла, листя, пелюстки або кора. Ефірні масла можна не тільки вичавлювати, а й отримувати шляхом перегонки водяної пари.

Ароматичні масла розробляються в лабораторних умовах на основі одного з компонентів ефірів. Його виділяють хімічним шляхом, змішують з рослинним жиром, з якого попередньо прибрали запах. Потім аромат штучно насичують.

до змісту ↑

Застосування

Ефірні масла широко застосовуються у виробництві фармацевтичної продукції. Їх включають до складу розчинів для інгаляцій, лікувальних мазей і кремів завдяки протизапальною і антибактеріальним властивостям (наприклад, пижмо, евкаліпт і т. Д.). Вони можуть додаватися в їжу в якості спецій (ваніль або мускатний горіх). Застосовуються ефіри в парфумерної та косметичної індустрії. Завдяки тому, що ефірні масла добре розчиняються в спирті, їх використовують для приготування настоянок для розтирання.

Ароматичні масла, в силу способу виготовлення, начисто позбавлені корисних властивостей. Тому вони і отримали назву "ароматичні", що їх головне завдання - давати аромат, насичувати їм приміщення. Ароматичними маслами просочують палички, якими потім обкурюють кімнати. Також їх додають в парафін, призначений для виготовлення ароматичних свічок.

В домашніх умовах для застосування обох видів масел використовується аромалампи. Але кожен окремий вид продукту підходить для різних цілей. Якщо завдання - просто наповнити кімнату певним ароматом, слід скористатися ароматичною олією. Ефіри застосовуються в тому випадку, якщо потрібно провести знезараження приміщення або домогтися релаксирующего ефекту. З ефірними маслами потрібно бути дуже обережним, так як при великих дозах вони можуть викликати запаморочення, блювоту, втрату свідомості, а у вагітних жінок навіть спровокувати викидень.Перед застосуванням того чи іншого виду продукту слід обов'язково проконсультуватися з фахівцем.

ароматичне масло Ефірна олія
Отримують шляхом переробки ефірів Отримують з рослин
Не має терапевтичного ефекту Володіє терапевтичним ефектом
Дешевий продукт Більш дорогий продукт
залишає жирні сліди Не залишає жирних слідів

За результатами проведеного дослідження можна сміливо зробити висновок, що, незважаючи на відміну ефірного масла від ароматичної олії, хімічні формули обох продуктів дуже схожі. Але в той же час ефіри мають натуральний склад, не залишають масляних плям і широко застосовуються в лікувальних цілях.