Різниця між втечею і коренем

Різниця між втечею і коренем

Втеча і корінь є основними органами вищих рослин, що забезпечують їх існування і розвиток.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Втеча - це ключовий вегетативний орган рослини; він складається з стебла, який дає початок утворенню листя і бруньок.

Корінь - це підземний вегетативний орган рослини, який володіє позитивним геотропізм і має здатність до необмеженого росту в довжину.

до змісту ↑

Порівняння

Втеча - основний вегетативний орган рослини. Він складається з стебла, з якого виростають листя і нирки. Всі частини втечі пов'язані між собою єдиною провідною системою. Більшість пагонів мають позитивний геліотропізм.

Корінь - це в більшості випадків підземний орган вищих рослин. Корінь має позитивним геотропізм. Він здатний до необмеженого росту в довжину. Корінь розвивається із зародкового корінця.

Втеча розвивається з пазушної або придаточной нирки зародка. З зародкової нирки "прокльовується" головний втечу (першого порядку), який в свою чергу дає життя боковим паросткам (другого порядку), а також втеч третього порядку, які з'являтимуться при розгалуженні.

За своїм функціоналом пагони діляться на 3 групи: вегетативні, генеративні і вегетативно-генеративні. Вегетативні - це стебло з листям і вегетативними бруньками, генеративні - це стебло, на якому розвивається квітка.Іноді його називають квітконосом.

У деяких рослин пагони видозмінюються, втрачаючи здатність до фотосинтезу (наприклад, цибулини у лілійних, кореневища у латаття або бульбоцибулини у шафрану). Клітини наземних пагонів рослин, навіть сильно видозмінених, містять хлоропласти.

Коренева система дводольних рослин складається з головного кореня з бічними і додатковими коренями. У дводольних рослин головний корінь швидко відмирає, віддаючи свої функції безлічі рівноцінних бічних коренів. Коріння можуть видозмінюватися в коренеплоди, бульби, корені-зачіпки, ходульні і повітряні корені.

Втеча виконує безліч функцій - опорну, фотосинтез, котра проводить, запасаючу, служить місцем освіти квітконосу і бере участь у вегетативному розмноженні.

Корінь закріплює рослину в грунті, поглинає воду і розчинені в ній мінеральні речовини. На корені принципово немає листя, а в його клітинах відсутні хлоропласти, тому він не здатний до фотосинтезу. У головному корені можуть накопичуватися поживні речовини. Він здатний бути органом вегетативного розмноження.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. На стеблі є листя і клітини, що містять хлоропласти. У корені відсутні навіть натяки на здатність до фотосинтезу.
  2. Стебло-цветонос дає життя квітки - генеративного органу рослини. У кореня такої можливості немає.
  3. У кореня позитивний геотропізм, а у втечі - позитивний геліотропізм.