Різниця між службовцям і робітникам

Різниця між службовцям і робітникам

На ринках праці окремих держав сформувалася парадоксальна ситуація: люди більше не хочуть заробляти на життя своїм розумом, так як "ручні" професії оплачуються краще і не вимагають так багато емоційних затрат. Ось чому необхідно чітко розуміти різницю між робітниками і службовцями. Це допоможе вибрати працю за смаком, який буде підходити не тільки з оплати, а й за іншими параметрами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Службовці - працівники нефізичної праці, зайняті в таких сегментах економіки, як державне управління (чиновники, топ-менеджмент), промисловість (конструктори, інженери, проектувальники, вторинний персонал), освіту (викладачі, аспіранти), сфера послуг (тур-менеджер, IT-фахівець), торгівля. Дану соціальну групу ріднять такі загальні риси, як необхідність профільного (найчастіше - вищого) освіти, відсутність великих навантажень, необхідність використовувати творчий підхід у вирішенні поставлених завдань.

Робочі - володарі трудових ресурсів, зайнятих у виробничому секторі економіки і займаються фізичною працею. До них відноситься як традиційний "робітничий клас", так і співробітники конвеєрного виробництва, водії, будівельники. Робітники не мають засобів виробництва і найчастіше отримують зарплату на відрядно-преміальної основі.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, особливості праці соціальних груп істотно розрізняються. Починаючи з того, що службовці найчастіше працюють "з 9 до 6", а робітники - цілодобово, але позмінно. Місця перебування соціальних груп значно відрізняються. У робочого це верстат, будмайданчик, цех, де він створює реальний продукт, який можна порахувати і виміряти фізичними засобами. У службовців місце праці - це кабінет в офісі або стіл. Там він створює "розумовий" продукт, який можна порахувати умоглядно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кваліфікація. Робочим в більшості випадків необхідно середньо-спеціальну освіту, службовцям - вища.
  2. Засоби виробництва. Робочі використовують "ручні" інструменти праці, службовці - "інтелектуальні".
  3. Продукт праці. Робочий виробляє реально ісчісліми об'єкти, службовець - надає послуги.
  4. Престиж. Праця службовця вважається більш почесним, ніж робітника.
  5. Особливості робочого дня. Службовці, як правило, працюють з 9 ранку до 6 вечора, робочі виробничих спеціальностей - цілодобово позмінно.