Різниця між еміграцією і імміграцією

Різниця між еміграцією і імміграцією

В пошуках кращої долі одні люди залишають Росію, інші - навпаки, прибувають в неї. Такий рух називається міграційними процесами, які істотно впливають на життя всього суспільства. У чому різниця між основними поняттями і чому так важливо приділяти увагу цьому питанню?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Еміграція - це переселення осіб в зарубіжну країну з політичних, економічних, соціальних мотивів. Вона може бути і добровільної, або примусової, спровокованої поведінкою влади. Переселення з Росії в США - це еміграція, спричинена різницею в рівні життя.

Імміграція - це вселення в держава в силу тих чи інших обставин, яке може бути тільки добровільним. Мотивів на зміну країни перебування безліч - від пошуку кращої долі до порятунку власного життя і здоров'я.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, на перший погляд відмінності між визначеннями носять суто технічний характер і, по суті, представляють дві сторони одного процесу. Емігранти залишають країну, а іммігранти - вселяються в неї. Контролювати ці процеси дуже складно, так як далеко не завжди вони знаходяться в правовому полі (нелегальні переселенці).

При цьому еміграція може бути примусовою: тих чи інших осіб просто "попросять" або зобов'яжуть залишити державу і зроблять персонами нон-грата.А от змусити людину примусово вселитися в країну неможливо, так як таких механізмів не існує. Всі розвинені держави вводять квоти на імміграцію, встановлюючи певні межі, а часом і забороняють її. Практично всі країни не забороняють еміграцію (крім тоталітарних режимів), квоти на неї, як правило, не вводяться.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Напрямок. Еміграція спрямована за межі держави, імміграція - всередину нього.
  2. Право на проживання. Емігрант набуває посвідку на проживання або отримує громадянство в новій країні, іммігрант, навпаки, втрачає зв'язок з батьківщиною в зв'язку з встановленням зв'язку з новою землею.
  3. Згода особи. Еміграція може бути примусовою, в той час як імміграція - тільки добровільною.
  4. Квоти. Еміграцію практично неможливо контролювати, ніяких меж на кількість осіб, які покидають батьківщину, не встановлюється. Кількість іммігрантів більшістю держав обмежується, вводяться спеціальні квоти.