Різниця між електронними і кварцовим годинником

Різниця між електронними і кварцовим годинником

Властивість кварцу стискатися під впливом струму і посилати імпульси в 50-х роках ХХ століття зробило революцію в годинному виробництві: замість пружини джерелом руху стрілок став кристал. Завдяки йому сьогодні ми бачимо годинник самих різних форм, розмірів і функціональності. Зазвичай нам пропонують вибір між механічними, кварцовими та електронними, і кожен тип має свої переваги і недоліки. Перші менш точні і вимагають заводу (часто автоматичного), вони схильні до фізичних дій і відрізняються відносно великими розмірами (у всякому разі, в масовому виробництві). Їх стрілки рухаються за рахунок пружинного механізму.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Справедливим буде питання, чим відрізняються електронний годинник від кварцових, якщо вони працюють на основі однакового кристала? Дійсно, обидва цих типу відносяться до кварцовим механізмам, і відрізняється тільки спосіб виведення інформації. Однак традиційно "кварцовими" називаються годинник електронно-механічні, зі стрілками (іноді їх називають "аналоговими"), а "електронними" - з цифровим табло.

Порівняння

Будь-кварцовий механізм вимагає джерела живлення - в годиннику це батарейка. Кристал в електромагнітному полі коливається з певною періодичністю.В електронному годиннику подібні коливання перетворюються в дискретні сигнали, які виводяться на цифрове табло, в кварцових - передаються на кроковий двигун, що обертає систему шестерень і стрілки. Ми ж бачимо, відповідно, так:

Кварцові електронний годинник

Кварцові аналоговий годинник

Відмінність електронного годинника від кварцових - в можливості інтегрувати їх практично в будь-яку систему незалежно від призначення і розміру. Вони можуть взагалі не мати власного дисплея, а використовувати загальне пристрій виведення інформації: так ми бачимо час на моніторах комп'ютерів і екранах смартфонів, так ставимо таймер на різних побутових приладах.

Електронні багатофункціональний годинник

Вибираючи у вітрини в магазині, потенційний покупець хоче знати, в чому різниця між електронними і кварцовим годинником саме для нього, споживача. І ті й інші не вимагають заводу, але потребують заміни батарейки раз в декілька років - і це, мабуть, все, що об'єднує моделі. Електронний годинник в силу наявності дисплея часто забезпечуються додатковим функціоналом: туди вбудовують все, від калькулятора до погодної станції. Електронно-механічні - тільки годинник, які мають класичний зовнішній вигляд.

Вибирають годинник переважно відповідно до власного смаку і розмірами гаманця. Електронні, правда, не дуже часто стають статусною річчю: в категорії "люкс" майже виключно стрілки. Удароміцними і вологозахищеними корпусами постачають моделі будь-якого типу, ремінці можуть бути силіконовими, шкіряними, пластиковими, металевими - це впливає тільки на вибір. А ось модне оформлення "скелетон" є лише для кварцових годин: видимий працюючий механізм (шестерінки і двигун) під прозорою кришкою.Електронні нічого настільки цікавого продемонструвати не можуть.

Годинник "скелетон" до змісту ↑

Таблиця

Електронний годинник Кварцові годинники
Режим перегляду інформації - цифровий (табло) Режим перегляду інформації - аналоговий (стрілки)
Можна вбудувати в будь-яку цифрову систему Класичний варіант годин без додаткового функціоналу
Функціонал можна розширити (калькулятор, хронометр, будильник, різноманітні настройки) Моделі можуть оформлятися в стилі "скелетон"