Різниця між яєчнею і омлетом

Різниця між яєчнею і омлетом

Відомо, що зайняті люди не люблять витрачати багато часу на створення кулінарних шедеврів. Їм куди простіше приготувати нехитрий смачний сніданок за п'ять хвилин, ніж стирчати добрих півгодини біля плити, чаклуючи над корисним і поживним стравою. Саме тому в холодильнику цінує свій час людини завжди присутній значний запас яєць. Даний продукт виступає основою для величезної кількості страв, два з яких користуються особливою популярністю в усьому світі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Омлет

Омлет - страва зі збитих яєць, що готується на сковороді. Рецепт його прийшов до нас з французької кухні. Цікаво, що в країні-прабатьків страви омлет готується без додавання додаткових інгредієнтів. Збиті яйця обсмажуються з одного боку до повного загустіння. Перед подачею омлет складається навпіл або згортається в трубочку. При бажанні можна начинити його різними добавками. Чи не в кожній країні існує своя різновид омлету. Взяти хоча б іспанську тортилью, італійську фриттату, російську дроченія. У японській і індонезійської кухнях прийнято готувати страву з начинкою з рису або локшини.

Омлет

Яєчня

Яєчня - блюдо європейської кухні, яке готується на сковороді з розбитих яєць. Має кілька різновидів. Так, в базік жовток змішується з білком, а в Глазунов залишається цілим.В Ірландії та Великобританії яєчня з беконом вважається традиційним сніданком. Іспанська варіація страви, іменована "уевос", подається на виноградному.

Яєчня до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність між стравами полягає в рецептурі їх приготування. У випадку з яєчнею продукт або відразу розбивається на сковороду, або попередньо злегка перемішується. Омлет ж передбачає додавання рідини: води, молока або вершків. Найчастіше для додання страві додаткової густоти в нього всипають трохи борошна або дрібної крупи. Далі суміш збивається до утворення піни і виливається на розігріту з маслом сковороду.

Ще одна відмінність омлету від яєчні полягає в тому, що перша страва зазвичай готується під кришкою. Тоді воно виходить особливо пишним. Для приготування яєчні накривати сковорідку кришкою не потрібно. Крім того, омлет може бути солодким. Зробити зі збитих яєць десерт не складе особливих труднощів - достатньо лише замінити сіль на цукрову пудру. Після випікання тонкої омлетной "коржі" вона складається удвічі і начиняється ягодами, варенням або поливається шоколадним сиропом. Цілком очевидно, що про солодке яєчні мови йти не може. Подібне екзотичну страву чи доведеться комусь до смаку.

Отже, наочно продемонструвати, в чому різниця між омлетом і яєчнею, нам допоможе порівняльна таблиця.

Омлет Яєчня
Яйця збиваються до стану піни Яйця або просто розбиваються на сковороду, або білок з жовтком злегка змішуються
Готується під кришкою Не вимагає накривання сковороди
Може виступати як десерт Не буває солодкою
Має на увазі додавання рідини: молока, вершків, солі Яйця готуються або в чистому вигляді, або з додаванням твердих інгредієнтів (шматочків овочів, ковбаси, тертого сиру і т.д.)