Різниця між ФГДС і ЕГДС

Різниця між ФГДС і ЕГДС

З метою обстеження певних органів пацієнту може бути призначена ФГДС або ЕГДС. Що це за процедури, як вони проводяться, і чим відрізняється ФГДС від ЕГДС? Про це розповідається нижче.

Загальні відомості

До названих методів вдаються для отримання повної інформації про стан органів травлення. Інші способи, наприклад рентген або УЗД, виявляються в цій ситуації не настільки інформативними. Вони не дозволяють так точно встановити причину того чи іншого захворювання і виявити осередок запалення.

Обговорювані обстеження показані при таких симптомах, як систематичні напади печії, блювотні явища або постійна нудота, болючість і дискомфорт в животі, порушення видільних процесів, кровотечі. ФГДС і ЕГДС дозволяють виключити або підтвердити розвиток виразкової хвороби, ураження у вигляді гастриту, а також перевірити, чи не присутні на внутрішніх стінках травних органів патологічні утворення, спайки або рубці.

Проводячи будь-яку із зазначених процедур, фахівець має можливість попутно взяти зішкріб для аналізу, доставити безпосередньо до місця ліки, вилучити при необхідності чужорідне тіло або видалити поліп.

Порівняння

Що підлягають порівнянні маніпуляції виконуються ідентично. При цьому використовується медичне пристосування - гастроскоп. Він являє собою еластичну довгу трубку з вбудованою оптичною системою.Під час обстеження інформація про те, що відбувається всередині, виводиться на монітор. А відміну ФГДС від ЕГДС полягає в тому, що саме досліджується в кожному випадку за допомогою такого приладу.

Для отримання повного уявлення щодо питання стоїть спочатку згадати ще одну процедуру, позначену коротшою абревіатурою. Йдеться про ФГС. Розшифровка - фіброгастроендоскопія. Область дослідження - внутрішні покриви шлунка. ФГДС вже складніше. Тут оглядається ще і дванадцятипала кишка. Повна назва процедури - фіброгастродуоденоскопія. І, нарешті, ЕГДС - езофагогастродуоденоскопія. Настільки ще довший найменування означає таке обстеження, при якому крім двох згаданих областей об'єктом уваги стає і стравохід.

Гастроскопия - загальне визначення подібних заходів - проводиться натщесерце. Щоб забезпечити безперешкодне проникнення зонда всередину і зменшити дискомфорт від процедури, горло, а саме через нього вводиться інструмент, можуть обробити препаратом-анестетиком. У виняткових випадках, за особливими показниками, обстежуваного занурюють в наркоз. Людина під час всіх маніпуляцій лежить на боці.

Заковтування трубки виявляється для пацієнтів найскладнішим дією. У досліджувані порожнини, щоб їх розправити, подають повітря. Потім лікар приступає до ретельного огляду намічених зон і фіксує зроблені висновки.

Підведемо короткий підсумок. У чому різниця між ФГДС і ЕГДС? У тому, що друга назва позначає більш широку область дослідження. В цілому ж розглянуті процедури дуже схожі.