Різниця між краєм і областю

Різниця між краєм і областю

Навіть через кілька десятків років після закінчення школи, у кожної людини залишається чимало питань, не охоплених шкільною програмою. Особливо часто це стосується природничих наук, таких, як біологія, астрономія та географія. На деякі досить просто знайти відповіді самостійно, а до інших потрібний певний підхід і вивчення певних матеріалів. Одним з питань, що хвилюють багатьох, в зв'язку з деякою територіальною перерозподілом в Російській Федерації, є питання про відмінність області від краю. Спробуємо розібратися, чи так істотна різниця, і чи є вона взагалі між цими поняттями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Юридичні відмінності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Спочатку, ще в Російській імперії, краєм називали обширну територію країни, що знаходяться в прикордонні, тобто на краю країни (звідси і назва "край"). Ця територіальна одиниця об'єднувала під собою кілька губерній. За часів існування Української РСР поняття "край" також застосовувалося. На даний момент до складу Російської Федерації входить дев'ять країв. Деякі засновані відносно недавно (Пермський, Забайкальський край), шляхом об'єднання області або декількох областей з автономним округом.

У Російській імперії статус області відповідав статусу губернії, пізніше, в СРСР, автономні області входили до складу країв.Сьогодні в Росії сорок шість областей. Прийнято вважати, що область територіально менше краю, але, насправді, це не так. Деякі області значно ширший країв, наприклад Ленінградська, Челябінська, Новосибірська і багато інших областей територіально більше, ніж Ставропольський край.

до змісту ↑

Юридичні відмінності

На даний момент, і край, і область мають однаковий юридичний статус, визначений Конституцією Російської Федерації, а також статутом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Виникнення краю і області мають різні історичні передумови.
  2. У зв'язку зі зміною в територіальний устрій країни, початкове розподіл на краю і області втратило свої відмінності.
  3. Юридично ці суб'єкти Російської Федерації мають однаковий статус.