Різниця між dVI і HDMI

Різниця між DVI і HDMI

Багато хто знає зі слів продавців-консультантів, що інтерфейс HDMI краще DVI, який застарів, але така тимчасова різниця - практично єдина відмінність в їх поданні. Однак DVI-виходами все ще забезпечується велика кількість техніки, а HDMI добре вписався і в мобільний сегмент електроніки, так що уявлення про обох інтерфейсах - нагальна потреба сьогоднішнього дня.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

HDMI (High-Definition Multimedia Interface) - цифровий мультимедійний інтерфейс і стандарт роз'єму для передачі відеоданих високої роздільної здатності та багатоканальних аудіосигналів.

DVI (Digital Visual Interface) - цифровий відеоінтерфейс і стандарт роз'єму для передачі відеоданих на пристрої відображення.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між dvi і hdmi позначена вже в визначеннях: HDMI передає відео і аудіосигнали, DVI - виключно відео. Як переданого сигналу відмінностей немає, і відображення інформації залежить від пристрою одержувача, саме тому перехідники з одного інтерфейсу на інший - найпростіша електроніка, що не здійснює ніякої конвертації. Інтерфейс HDMI компактніше, ніж DVI, не вимагає складного кріплення, тому його застосування в сегменті мобільної електроніки виправдано краще.

Зверху - DVI. Знизу - HDMI

Інтерфейс HDMI підтримує технологію захисту даних від копіювання HDCP за замовчуванням, DVI - тільки в спеціалізованому варіанті. HDMI не підтримує передачу аналогового сигналу, DVI стандарту A і I здійснюють аналогову передачу.Ще одне технологічне відмінність - HDMI працює з керуючим протоколом CEC, що дає їм змогу, сполученим з HDMI, активно взаємодіяти один з одним на рівні управління. Пропускна здатність HDMI вище, ніж у DVI: 10, 2 Гбіт / с (в нових версіях) проти 3, 4 Гбіт / с у DVI. Крім того, вважається, що інтерфейс DVI не дозволяє використовувати кабелі довше 10 м без Видеосендер, а довжина стандартного кабелю HDMI може досягати 15 м.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. HDMI передає відео і аудіосигнали, DVI - тільки відео.
  2. Інтерфейс HDMI компактніше, ніж DVI.
  3. HDMI підтримує технології HDCP і CEC за замовчуванням.
  4. Пропускна здатність HDMI вище, ніж DVI.