Різниця між dVD5 і DVD9

Різниця між DVD5 і DVD9

Диски DVD5 і DVD9 прийнято відносити до найпопулярніших типам DVD-носіїв. У чому особливості кожного з них?

Зміст статті

  • Факти про DVD5
  • Факти про DVD9
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про DVD5

Диски DVD5 є одношаровими і односторонніми - лазерна запис наноситься тільки на одну з їх сторін, в той час як на іншій може бути розміщена картинка або, наприклад, напис. Зчитування даних з DVD5 здійснюється прямим променем лазера - без відображення, оскільки всі дані записуються на одному шарі.

Диски DVD5 вміщають близько 4, 37 Гб інформації. Диски DVD5 сумісні з більшістю типів приводів - DVD + R, DVD + RW.

Носії розглянутого типу здатні розмістити на собі відеозапис тривалістю близько 120 хвилин. Характеризуються відносно невисокою вартістю, що обумовлює їх популярність.

Головна перевага дисків DVD5 - в можливості перезаписувати дані на них за допомогою приводів DVD + RW.

до змісту ↑

Факти про DVD9

Диски DVD9 - також односторонні, але дані на них записуються в два шари. Завдяки цій властивості відповідного типу носії мають на порядок більшу місткість - близько 7, 95 Гб. Зчитування інформації з дисків DVD9 передбачає залучення одного стандартного лазерного променя - для першого шару, і одного зі зміненим фокусом - для другого шару. Носії, про які йде мова, не є перезаписуваними.

На диску DVD9 можна розмістити фільм тривалістю також близько 120 хвилин, але вже в більш високій якості - наприклад, HD.Носії розглянутого типу характеризуються досить високою вартістю.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність DVD5 від DVD9 в тому, що диски першого типу - одношарові, другого - двошарові. Це зумовлює різницю між ними в таких аспектах, як ємність і фокусування використовуваних лазерів для зчитування. Ще один дуже важливий відмінність між дисками - в тому, що стандарт DVD5 дозволяє здійснювати перезапис даних на носіях за допомогою приводів DVD + RW, в той час як технологія DVD9 не припускав такої можливості.

В іншому диски DVD5 і DVD9 практично ідентичні - вони в однаковій мірі універсальні, можуть бути прочитані при використанні одних і тих же носіїв, форматуються в однакових файлових системах.

Визначивши, в чому різниця між DVD5 і DVD9, зафіксуємо основні висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

DVD5 DVD9
Що спільного між ними?
є різновидами одного і того ж стандарту - DVD, при якому файли записуються на диск за допомогою лазера 650 нм
Обидва типи DVD-дисків - односторонні
У чому різниця між ними?
Одношарові Двошарові
Мають ємність близько 4, 37 Гб Мають ємність близько 7, 95 Гб
Дані з дисків зчитуються за допомогою лазера зі стандартним фокусом Дані з дисків зчитуються за допомогою лазера як зі стандартним, так і зі зміненим фокусом
Диски можуть бути перезаписуваними Диски також не буде перезаписано