Відмінність качки від селезня

Відмінність качки від селезня

Качка і селезень - самець і самка одного виду, але часто їх складно розрізняти. Як визначити, "хлопчик" перед вами або "дівчинка"? Зрозуміло, якщо ви досвідчений мисливець або давно тримайте в домашньому господарстві цих красивих птахів, то відразу скажете, хто є хто. А що робити новачкам, які тільки починають осягати ази птахівництва або є початківцями мисливцями? Для початку давайте познайомимося ближче з нашими птахами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Качка - в це визначення входить кілька пологів птахів з обширного сімейства качиних. Тут і пеганки, і нирковие, річкові, савки, качки-пароплави, мускусні, крохалі. Всього їх приблизно 30 видів в одній тільки Росії. Самі по собі качки - це птахи середнього розміру. Мають коротку шию і різноманітний окрас оперення. Найтиповішим представником для нас є звичайна домашня качка. Самі здатні досягти ваги до 3, 5 кілограм. А по несучості вони прямі конкуренти курей - до 250 яєць на рік! З домашніх порід відрізняються м'ясо-яєчні, м'ясні або яєчні. Розводять їх у багатьох країнах, в тому числі і в нашій.

Селезень - відрізняється дещо більшими розмірами. За зовнішнім виглядом тіло його більш широке. Самці здатні досягати ваги 4 кілограм. Що стосується зовнішнього вигляду, то на відміну від самочок, селезня природа подарувала більш яскравий окрас.Воно й зрозуміло. Качки повинні продовжувати рід, висиджувати яйця, сховавшись в очереті і не привертаючи особливої ​​уваги мисливців і хижаків. А от самці можуть красуватися, зачаровувати слабкий качиний підлогу, в тому числі і за рахунок зовнішнього вигляду.

до змісту ↑

Порівняння

Іноді для відмінності одного птаха від іншого за статевою ознакою, навіть не потрібно бачити цих пернатих. Прислухайтеся. Самка крякає в повний голос, анітрохи не соромлячись, тоді як селезневі властиво шипіння з деяким присвистом. Вже одного цього досвідченому мисливцеві достатньо, щоб зрозуміти, хто чекає на нього в очеретах.

Якщо все ж вдалося зустрітися з птахами, то легко визначити стать за зовнішнім виглядом. Качечки представляють собою щось сіреньке, непоказне, а ось селезня можна відразу визначити по яскравому оперенню. Особливо помітно це на голові по перламутрово-зеленому кольору. Та й інші пір'я досить яскраві. Варто відзначити, що зовнішні відмінності помітні тільки з віку в 2-3 місяці. А як бути до цього?

Також, як у кошенят - потрібно заглянути під хвіст. У селезня є одна цікава особливість - псевдопеніс (до речі, такого немає у більшості птахів), який може вивертатися назовні. Потрібно розтягнути зовнішню частину анального отвору великим пальцем лівої і вказівним правої руки. Помістіть великий палець на край клоаки і рухайте його вгору. Статевий орган повинен оголитися, будучи схожий на складочку в розмірі 3-4 міліметра. Якщо цього не відбулося - перед вами качечка. Якщо не виходить зробити дану операцію, можна просто відвести хвостик до спини, іноді цього достатньо.

З анатомічної точки зору у особини жіночої статі шия більш витончена, а у чоловічої особини ширша.

Голова качки за будовою більш наближена до округлій формі, тоді як у селезня вона довгаста.

Щоб більш виразно зрозуміти, хто перед вами, зверніть увагу на хвіст. У селезня в цьому місці є кілька пір'я, які утворюють своєрідне кільце. А ось самка позбавлена ​​подібної прикраси.

Можна побачити відмінність і по поведінці. У польоті або на воді самець завжди тримається трохи позаду качечки. Однак тут варто робити поправку на сезон. Якщо самочка сидить на гнізді, то пара пливуть або птахів, що летять може бути просто двома селезня.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Качка крякає в повний голос, а селезень воліє шипіти з присвистом.
  2. Особь жіночої статі відрізняється непомітною сірою забарвленням, а особа чоловічої має більш яскраве забарвлення.
  3. У качки немає псевдопеніса, а селезень ним володіє.
  4. Шия качечки більш витончена, а у селезня вона ширше.
  5. Голова качки значно круглее, ніж у селезня.
  6. На хвості у качки немає кільця з пір'я, а селезня є.
  7. В поведінці качечка тримається трохи попереду селезня в польоті або плаванні.