Різниця між сушками і бубликами

Різниця між сушками і бубликами

Мабуть, в кожній країні існують національні хлібобулочні вироби. Взяти хоча б узбецькі коржики, вірменські лаваші, французькі круасани, мексиканські тортильи, ізраїльську халу. Символом же нашої країни є бублики, які нерідко зображають поруч з самоваром. І дійсно, цей продукт колись був шалено популярний на Русі. Він часто виступав у ролі гостинця для дітвори. Однак сьогодні на прилавках магазинів набагато частіше зустрічаються сушки, що завоювали любов дітей. Немовлята готові обсмоктувати їх годинами, а діткам постарше подобається їх дзвінкий хруст.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Сушки - тверді кільцеподібні хлібобулочні вироби, що виготовляються з пшеничного тіста. Є російським національним блюдом. У класичну рецептуру входять борошно, вода, сіль і яйця. На прилавках магазинів можна зустріти сушки з різними добавками: маком, кунжутом, ваніллю і т. Д. Раніше виріб готувалося наступним чином: тісто нарізати на тонкі смужки, які скручувалися в кільця, а потім занурювалися в окріп. Сплив на поверхню продукт виймався з води і містився в духовку, де висушується протягом певного часу. Даний процес і зумовив назву виробу. Сьогодні сушки вже не варяться в окропі, а обдати гарячою парою.

Сушки

Бублики - споконвічно російські хлібобулочні вироби у формі кільця, сировиною для виготовлення яких виступає пшеничне борошно.Перша згадка продукту в письмових джерелах датується XVII століттям. Але існує припущення, що бублика з'явилися набагато раніше. Спочатку хлібобулочний виріб носило назву "обваранка", утворене від дієслова "обварювати". В ході поступової трансформації терміна в мові був закріплений його сучасний варіант. Технологія приготування та склад бубликів схожі з сушками з тією лише різницею, що перші раніше виймаються з духовки. Традиційно на Русі ласощі подавалося до чаю. На початку XX століття в регіонах, де не вирощувалася пшениця, бублики вважалися дивовижним частуванням, яке нерідко привозили з ярмарків в подарунок дітворі. У той час ці кругляши продавалися нанизаними на шпагат. Сьогодні бублика розфасовуються по пакетам. У продажу можна зустріти макові, цукрові, гірчичні, здобні, ванільні і інші варіації продукту.

Бублики до змісту ↑

Порівняння

Для початку порівняємо хлібобулочні вироби за розміром. Як правило, бублики в кілька разів більше сушок. Діаметр останніх становить всього 2-4 см. Відповідно, і товщина кільця у них на порядок менше. Діаметр бубликів може доходити до 8 см. Вони не дуже товсті й пишніше своїх маленьких побратимів. Якщо в кілограмовому пакеті з бубликами можна нарахувати близько 25 виробів, то у випадку з сушками їх буде близько 100. Різниця в наявності.

Ще одна відмінність сушок від бубликів полягає в тривалості їх приготування. Останні виймають з духовки трохи раніше, тому вони виходять більш м'якими і вологими. Вміст води в них становить 14-17%. Термін придатності такого продукту є не надто тривалим (25 днів). Сушки знаходяться в духовій шафі більш тривалий час, за рахунок чого стають твердими і хрусткими.У них міститься від 8, 5 до 12% води. Вироби іноді називають "хлібними консервами", що пояснюється їх чималим терміном придатності. Продукт можна вживати в їжу протягом 45 діб.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між сушками і бубликами.

Сушки Бублики
Діаметр становить 2-4 см Діаметр може доходити до 8 см
Скромна товщина кільця На порядок пишніше
Проводять багато часу в духовій шафі раніше витягуються з печі
Виходять твердими і хрусткими Більш м'який продукт
Вміст води становить від 8, 5 до 12% Міститься до 17% вологи
Термін придатності становить 45 днів Придатні до вживання 25 діб