Різниця між сухими і звичайними дріжджами

Різниця між сухими і звичайними дріжджами

Багато з нас звикли бачити дріжджі у вигляді брикетів або розсип в пакетиках. І мало хто уявляє собі, що є як сухі (активні і швидкодіючі "інстантні"), так і звичайні (найчастіше вони пресовані або живі). Чимало списів ламається на різних форумах в мережі - що ж краще ... Однак виникає зустрічне запитання: а чи дійсно одне гірше іншого? Може бути, це просто різні види продукту? Давайте разом розберемося в цьому насущний питанні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

В цілому дріжджі - це просто культура грибків, здатна за певних умов активно розмножуватися, сприяючи процесу бродіння, піднімати тісто, робити випічку краще. А відрізняються вони так:

Сухі дріжджі (активні і швидкодіючі) - за виглядом нагадують гранули різного діаметру. Виходять шляхом висушування (і інших технологічних операцій) звичайних дріжджів. Зрозуміло, робиться це не просто так. Термін придатності такого продукту легко витримується до 1-2 років, при цьому не потрібно ніякого холодильника. А для застосування потрібно просто висипати ці гранули на поверхню теплої води і залишити на чверть години, не перемішуючи.Потім вже змішати і вийде однорідна маса, яка додається до тесту. У сухих дріжджах є такий різновид, як швидкодіюча або "інстантні". За виглядом нагадує дрібну вермішель. При додаванні в тісто, воно піднімається приблизно вдвічі швидше. Такі дріжджі не потрібно розводити у воді, а додають їх в суміші з невеликою кількістю борошна.

Звичайні (пресовані, живі) дріжджі - є блоки, загорнуті в папір по 50, 100 грам або 1 кг. Мають рівномірний кремовий колір, а при натисканні зазвичай ламаються. Упаковка робиться не герметичною, щоб дріжджі могли "дихати". При кімнатній температурі вони зберігаються не більше доби, а в холодильнику близько 12 діб. Перед використанням подрібнюються і розмішуються в теплій воді.

до змісту ↑

Порівняння

Очевидно, що звичайним дріжджів можна зберігатися довго. Навіть в холодильнику вони виживають не довше ніж 12 діб, а при звичайній кімнатній температурі можуть стати марними за добу. У той же час герметична упаковка сухих дріжджів робить їх захищеними на 1-2 роки. Після розтину пакетика потрібно все одно покласти їх в холодильник, а й тоді термін зберігання не зменшується.

За зовнішнім виглядом звичайні дріжджі найчастіше йдуть у блоках, які не обгорнутих в герметичну упаковку. А сухі дріжджі можуть бути у вигляді гранул або "вермішелін".

Щодо швидкості підйому тесту можна сказати, що сухі дріжджі мають певні переваги, особливо, якщо вони моментальні або "інстантні". Хоча іноді виникає деякий медичний запах, але зазвичай це відбувається від низької якості використовуваної сировини або порушення технології застосування.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com.ru

  1. При зберіганні живим потрібен доступ повітря, а сухим - герметична упаковка.
  2. Термін зберігання живого продукту всього кілька днів або пару тижнів в холодильнику. Сухі можуть зберігатися роками в пакеті в шафі або в холодильнику.
  3. Живі дріжджі являють собою брикет, а сухі - гранули або "вермішелінкі".
  4. Швидкість підйому тесту у сухих моментальних дріжджів значно вище, ніж у звичайних.
  5. Якість випічки в середньому однакову, але якщо застосовувати неякісні сухі дріжджі, то можливі сторонні неприємні запахи.