Різниця між водієм і шофером

Різниця між водієм і шофером

На всьому пострадянському просторі російськомовне населення в розмовній мові до цих пір нерідко вживає термін "шофер". Всі знають, що "шофер" і "водій" - однакові поняття. При цьому з "водієм" все ясно - слово походить від дієслова "водити". А як бути зі словом "шофер"? Звідки воно взялося і чим відрізняється від "водія"?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Водій - це загальне поняття, що означає будь-яку людину, керуючого будь-яким транспортним засобом. Також водієм називають особу, яка перебуває в транспортному засобі і навчає водінню.

Шофер - більш вузьке визначення, частіше вживається для позначення приналежності людини до професії.

до змісту ↑

Порівняння

Термін "шофер" має французьке коріння (фр. Chauffeur - "кочегар", "опалювач"). Було введено в ужиток в Росії з тих пір, як з'явилися саморушні візки з парової силовою установкою. В якості палива для них використовувалися дрова і вугілля.

Поняття "шофер" було популярно в радянські роки, але з плином часу термін "водій" став його витісняти. В даний час слово "водій" широко уживана як в розмовній мові, так і в офіційних документах. Так, в ПДД дається докладне визначення того, хто є водієм, а слово "шофер" на офіційному рівні вже не використовується.

Історично склалося, що шофером прийнято називати людину, професія якого безпосередньо пов'язана з водінням транспортних засобів, т. Е. Фахівця.

"Водій" - більш загальне поняття, що охоплює всіх людей, які керують транспортом, найчастіше автомобілями.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Водій - будь-яка людина, керуючий транспортним засобом або знаходиться в ньому під час навчання їзді.
  2. Шофер - професіонал, діяльність якого пов'язана з управлінням транспортом.
  3. Термін "шофер" походить від французького слова, в перекладі означає "опалювач", "кочегар".
  4. Поняття "шофер" частіше вживається стосовно професії, а "водій" - до будь-якій людині, яка має посвідчення водія або керуючому видом транспорту (найчастіше - автомобілем).
  5. В радянську епоху частіше вживався термін "шофер", ніж "водій", зараз - навпаки.
  6. Поняття "водій" витісняє слово "шофер", яке поступово стає маловживаних, архаїзмом (застарілим).