Різниця між дрилем та перфоратором

Різниця між дрилем та перфоратором

Кожен, хто хоч раз стикався з ремонтом, погодиться, що дриль в цій нелегкій справі - річ цінна і вкрай потрібна. Хоча люди, які займаються ремонтними роботами професійно, частіше використовують перфоратор. Різниця між цими двома зовні схожими інструментами істотна.

Зміст статті

  • Пристрій
  • Функції
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Пристрій

У більшості дрилів є два режими роботи: ударний і звичайний. Ударна функція дрилі - механічна. Інструмент цей досить легкий, впоратися з ним може навіть той, хто до цього мав дуже туманне уявлення про свердлінні. Бур дрилі фіксується в кулачковому патроні. Мінусом такого кріплення є те, що фронтально бур рухатися не може.

Дриль

Перфоратор здійснює ударну функцію за допомогою пневматики або електромеханіки. Вага у перфоратора істотний, тому при тривалій роботі руки втомлюються. Бур кріпиться не жорстко. Патрон влаштований таким чином, щоб при необхідності змінити його можна було легко і без зусиль. Саме таке кріплення забезпечує ефективну роботу бура без прослизання.

Перфоратор до змісту ↑

Функції

Дриль призначена для свердління отворів в дереві, керамічній плитці, цеглі, металі та інших матеріалах, що не володіють підвищеною твердістю.Також дрилем можна скористатися як шуруповертом. Бетон і камінь дрилі піддаються насилу. Через невисоку амплітуди удару, швидкість буріння дрилем залишає бажати кращого. Свердла зношуються досить швидко, особливо після зіткнення з твердими матеріалами.

Перфоратор не просто свердлить стіни, він робить це з ударом, тобто одночасно виконує функцію відбійного молотка. У перфоратора безліч додаткових функцій. Інструмент цей призначений для обробки будь-яких твердих матеріалів. Крім усього перерахованого вище, швидкість роботи перфоратора висока, а значить і час, який витрачається на роботу, менше. Істотною перевагою є ще й те, що швидкість буріння можна відрегулювати.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дриль відноситься до побутових інструментів, а перфоратор до інструментів професійним.
  2. За допомогою дрилі можна просвердлити отвори, а перфоратор може "продовбати" стіну.
  3. Дриль по вазі легше перфоратора.
  4. Бур дрилі не може рухатися фронтально, на відміну від бура перфоратора.
  5. Перфоратор має більше функцій, ніж дриль.
  6. Перфоратор призначений для роботи з твердими матеріалами, дриль частіше використовують для свердління менш міцних.