Відмінність поганок від їстівних грибів

Відмінність поганок від їстівних грибів

Грибник, як і сапер, права на помилку не має. Тому варто бути напоготові, навіть якщо грибний азарт вже опанував вами. Досвідчені грибники, звичайно, дізнаються поганку серед тисяч грибів, але якщо досвід обмежується купленими в магазині печерицями, то краще озброїтися деякими знаннями і навчиться відрізняти поганки від їстівних грибів.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Деякі особливості
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

поганки, особливо молоду, найчастіше плутають з печерицями та сироїжками. Але у цього отруйного гриба є характерні, властиві тільки йому риси.

Поганка має опуклу капелюшок білого, бежевого або зеленуватого кольору. Ніжка тонка, внизу трохи заокруглена і потовщена, білого або жовтуватого кольору. На ніжці ближче до капелюшку є кільце (схоже мають і печериці, тому їх і плутають), воно має вигляд спіднички. Під капелюшком пластини завжди білого кольору, тоді як у їстівних грибів мають рожевий відтінок. Ще однією відмінною особливістю поганки є наявність Вольво - обгортка гриба, що знаходиться біля самої основи, має форму горщика, а на вигляд нагадує плівку. Найчастіше вольва наполовину прихована в землі.

Бліда поганка

У печериць, з якими поганки часто плутають, такого потовщення внизу немає, хоча є спідничка і ніколи не буває Вольво.У сироїжок немає ні Вольво, ні кільця.

до змісту ↑

Деякі особливості

Є ще деякі риси, які допомагають відрізнити поганку від їстівних грибів.

Токсичність гриба ні в якому разі не можна визначати на смак. Хоча б тому, що капелюшок поганки солодкувата.

Ще одна відмінна риса поганки - відсутність будь-якого запаху.

Черви і навіть мухи обходять поганки стороною, тому зустріти червиві поганку - велика рідкість.

Крім того, поганки воліють виростати в листяних лісах, в крайньому випадку - в змішаних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поганка має кілька відмінних зовнішніх характеристик: тонку ніжку, наявну у капелюшки спідничку і горщик-вольву, в яку ховається ніжка.
  2. Пластини під капелюшком завжди білого кольору.
  3. У поганок відсутній запах.
  4. На поганку не сідають мухи і не їдять черви.