Різниця між мрією і метою

Різниця між мрією і метою

Всі ми чогось бажаємо, до чогось прагнемо. Але наші сподівання не завжди втілюються в реальність. У чому ж справа, чому ми не можемо реалізувати свої мрії? Бути може, ми неправильно ставимо мети або просто не вміємо їх ставити? І взагалі - чи є відмінності у мрії та цілі, адже деякі вважають ці поняття тотожними? Спробуємо розібратися в даних питаннях.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мрія - існуючий в думках образ чогось дуже сильно бажаного, жаданого, вабить.

Мета - бажаний результат, для досягнення якого розроблений конкретний план дій з певними термінами на виконання задуманого.

до змісту ↑

Порівняння

Мрія - це щось ефемерне, примарне, повітряне, ідеальне, абстрактне. Вона надихає нас. Це лише перша віха на довгому шляху. Мрія підштовхує нас зробити крок, але ось чи зробимо ми його - невідомо. Дуже часто мрії так і не втілюються в реальність. Мета дає визначеність, вона стає нашим орієнтиром на дорозі життя. Функція мрії - надихати, адже мрія безпосередньо пов'язана зі світом почуттів і емоцій. Мета немислима без конкретних дій.

Мріючи, ми можемо перекладати відповідальність за виконання наших сподівань на інших людей або вищі сили. Все виходить ніби "саме", чудесним, чарівним чином, без будь-яких зусиль.Цілі ж нам доводиться досягати самим, особисто, не сподіваючись на інших. Хоча отримання допомоги ззовні не виключається, але відповідальність за реалізацію мети лежить на нас самих. Мрія, як правило, виповнюється , а ось цілі ми досягаємо .

Часто мрія дуже обширна, невиразна, розмита, не має чітких меж. Мрія нічим не обмежена, адже вона живе поки тільки в нашій уяві. Мета змушує нас поставити необхідні завдання і намітити план дій. Найкраще, якщо він записаний на папері і має певні часові рамки на виконання, - звіряючись з задуманим, простіше рухатися в потрібному напрямку. Цілі властива ясність. Мета - це щось реальне, це те, що нам під силу, до чого ми йдемо планомірно і систематично.

Рухаючись до мети, людина активізує всі свої життєві ресурси, зібравши в кулак волю і сконцентрувавши увагу. Мета вимагає деякого напруження, в той час як в мріях ми розслаблені (в напрузі мріяти не виходить). Прагнучи до мети, доводиться вийти із зони комфорту, в якій ми можемо перебувати, купаючись в мріях, та плисти. Мета вимагає активності, сама мрія спочатку пасивна.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мрія - це щось ефемерне, примарне, ідеальне, абстрактне. Мета - щось реальне, конкретне, певне, сформульоване, підкріплене ресурсами. Коли ми мріємо, ми стоїмо на місці, як тільки з'являється чітка мета, ми починаємо рухатися до неї. Мета мотивує нас, ми знаємо, навіщо до неї йдемо.
  2. Мрія виповнюється немов сама собою, до мети приходить конкретна людина, він досягає її. У мрії ми перекладаємо відповідальність на інших, на шляху до мети беремо відповідальність на себе.
  3. Мрія зазвичай розмита і обширна. Мета повинна мати чіткі часові рамки і, бажано, бути записаною на папір.
  4. Мета змушує нас вийти із зони комфорту, змінити ситуацію, відмовитися від чогось звичного і знайомого і відправитися до бажаного результату, в той час як, мріючи, ми залишаємося в спокої: навколо нас нічого не змінюється, марення не вимагають напруги фізичних і душевних сил. Мета активна, мрія - пасивна.