Різниця між мрією і фантазією

Різниця між мрією і фантазією

Кожна людина час від часу занурюється в світ солодких мрій, де всі бажання обертаються реальністю. Подібні подорожі стають можливими завдяки нашим фантазіям, які часто бувають найнесподіванішими. Інша справа мрії, мають під собою цілком реальне підгрунтя. Однак, незважаючи на відчутну різницю даних понять, їх часто порівнюють між собою. У наведеній нижче статті ми розглянемо, чим відрізняється мрія від фантазії.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Мрія

Мрія - заповітне бажання, виконання якого є для людини запорукою щастя. Це може бути звичайна потреба, яка не знайшла своєї реалізації в певний момент. Наприклад, офісний працівник прагнув провести відпустку на пляжному закордонному курорті. Але через фінансові труднощі не зміг зробити цього. У підсумку він зводить закордонну поїздку в ранг своїх мрій. Звичайно, відпочинок на морі не ощасливить його до кінця днів, зате отримані враження збережуться надовго і стануть темою для обговорення в компанії близьких людей. Як правило, реалізація однієї мрії провокує народження іншої. До слова сказати, ця здатність характерна лише для людини. Тварини не вміють мріяти, вони живуть заради задоволення своїх базових потреб. Тоді як пристрасне бажання чого-небудь змушує людей творити і створювати шедеври.

Фантазія

Фантазія - плід людської уяви, як правило, далекий від реальності. Найчастіше її також називають порожній мрією, вигадкою або примхою. Тобто це ситуація, яка не відповідає навколишньої дійсності, але виражає потенційне бажання людини. Фантазія є потоком мислення, який в ході імпровізації втілює придумані події, речі, об'єкти і т. Д. Властива лише людині, вона виступає необхідною умовою для творчої діяльності. Фантазія дозволяє знаходити нову точку зору на відомі факти, завдяки чому володіє величезною науково-пізнавальної та художньою цінністю. Фрейд називав її сном наяву, ілюзорним виконанням честолюбних бажань.

до змісту ↑

Порівняння

Почнемо порівняння понять з позиції наведених визначень. Так, мрія є синонімом заповітного бажання, яке цілком може здійснитися. Найчастіше вона базується на наших потребах: в самореалізації, у фінансовому благополуччі, в повноцінному відпочинку від повсякденної рутини і т. Д. Мріючи людина морально готовий до виконання свого бажання і часто робить для цього певні кроки. Таким чином, дане явище має енергетізірующей силою і спонукає індивіда до дії. Навіть якщо людина не готова проявляти активність для досягнення бажання, він все одно вірить, що воно здійсненне. В цьому і криється головна відмінність мрії від фантазії, яка свідомо далека від реальності. Це просто плід нашої уяви, ілюзорне втілення бажань, образів, ситуацій. Людина не прагне до їх досягнення, а лише час від часу дає собі можливість розслабитися і зануритися в світ солодких мрій.

Варто також відзначити, що в душі людини зазвичай живе лише одна мрія. Вона виникає цілком усвідомлено на базі виведених, почутого, пережитого. Мрія веде нас за собою, надихає, радує, викликає ентузіазм. Її виконання обіцяє зміна життя в позитивну сторону. Фантазії ж народжуються стихійно, їх може бути безліч. Одні картинки змінюються іншими, утворюючи цілий світ неіснуючих явищ. Зазвичай процес фантазування залишає після себе гіркий присмак. Людина усвідомлює, що намальовані ним образи ніколи не втіляться в життя, і відчуває від цього розчарування.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між мрією і фантазією.

до змісту ↑

Таблиця

Мрія Фантазія
Заповітне бажання, яке може здійснитися Завідомо далекий від реальності плід уяви
Заснована на потребах В основі лежать ілюзорні образи і ситуації
Володіє енергетізірующей силою, спонукає до дії Розслаблює, занурює в світ солодких мрій
Існує в єдиному екземплярі Зображення постійно змінюють один одного
Виникає усвідомлено Народжується стихійно
думки про неї викликають наснагу, радість, ентузіазм Залишає після себе гіркий осад, р азочарованіе