Різниця між мрією і бажанням

Різниця між мрією і бажанням

"Наші мрії", "наші бажання" ... Багато тісно пов'язують ці поняття між собою. І дійсно, мріючи (тобто уявляючи, розмірковуючи), ми відчуваємо емоції, а значить, звертаємося до сфери бажань. Бажаючи, ми починаємо усвідомлювати свої потреби, тобто підключаємо думки і пробуємо уявляти здійснення задуманого. Таким чином, мрії і бажання - поняття споріднені, але є між ними і відмінності. У чому ж вони полягають і чому краще розмежовувати сферу мрій і сферу бажань? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мрія - сформований в уяві образ чогось дуже важливого, бажаного і цінного, однак недоступного в даний конкретний момент.

Бажання - переживання, відчуття, пов'язане з досить усвідомленим прагненням діяти, що спонукає здійснювати будь-які вчинки.

до змісту ↑

Порівняння

Зазвичай поняття мрії трактується як більш піднесене в порівнянні з бажанням. Бажання - це щось приземлене. Бажанням властива непостійність: ми бажаємо отримати щось "тут і зараз". Мрія пов'язана з віддаленим майбутнім.

Об'єкт мрій, як правило, має високу цінністю: досягти мрії - все одно що досягти ідеалу. Дуже важливо, що мрію не можна здійснити в даний момент, а іноді вона може бути нездійсненна взагалі, в принципі.Тому поняття мрії в багатьох мовах близько до слів "мрії", "сновидіння", "брудні", "ілюзія", "химера", "утопія", "бачення". За своїй споконвічній суті мрія - це щось недосяжне, а тому поняття "збулася мрія" можна вважати парадоксом, адже дане явище немов диво. Мрія тісно пов'язана з уявою і виникає без урахування реальних в даний час можливостей. Вона протилежна яви і знаходиться в небутті, в неіснуючої реальності. Мрія - найперша, "нульова" стадія дії. Помріявши, людина рідко що-небудь робить. У гіршому своєму прояві мрія може стати інструментом для втечі від дійсності, тобто вона здатна виконувати як конструктивну (мобілізуючу), так і деструктивну (демобілізується) функцію.

Бажання ж змушує індивіда здійснювати свій намір. Бажання - це своєрідний імпульс, що підштовхує людину до звершень, в тому числі до досягнення мети, до виконання мрії. У бажанні мотивація проявляється сильніше, оскільки воно тісно пов'язане з наміром, з усвідомленим спонуканням до здійснення якої-небудь дії. Індивід усвідомлює свою потребу, бажає - і діє. Бажання пов'язано з внутрішньою незадоволеністю, станом певного "незручності", що, в свою чергу, стимулює до прояву активності. У бажанні присутні більше конкретики, ніж у мрії. Але при розумному підході мрія дозволяє нам краще зрозуміти свої справжні бажання, а значить, почати крок за кроком діяти в потрібному напрямку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мрія ближче до сфери розумової, бажання - до емоційної.
  2. Мрія має високу цінність і пов'язана з дуже віддаленим майбутнім.Бажання більш приземлено і ближче до даного моменту, до сиюминутности.
  3. Бажання більше, ніж мрія, враховує реально існуючі можливості.
  4. Мрія - "нульова" стадія дії, бажання - перший крок на шляху до здійснення.
  5. Мрія може ніколи не втілитися, оскільки в самій суті закладено поняття нездійсненності. Бажання тісно пов'язане з імпульсом, потребою і наміром, з усвідомленим спонуканням, з внутрішньої незадоволеністю, які стимулюють до прояву активності.
  6. В бажанні більше конкретики, ніж у мрії.