Різниця між драмою і мелодрамою

Різниця між драмою і мелодрамою

Що може бути фантастично і трагічніше, ніж людське життя? Неможливо придумати таких перипетій, як ті, які були уготоване самою Долею, і не знайти більш захоплюючого сюжету, як події, які відбуваються з кожним з нас в реальності.

Про людського життя і нелегку долю пишуть романи, ставлять спектаклі, знімають кіно. Ці сюжети наповнені романтикою, гумором, драматизмом. Вони змушують співпереживати героям, шукати разом з ними виходи зі скрутних ситуацій, показують, як можна любити і наскільки ненавидіти, як буває важко, і чому ми потрапляємо в подібні ситуації. Вони не відповідають на питання: "Що робити?", Але вчать боротися, до кінця, до останнього подиху. Ми шукаємо паралелі з тим, що відбувається в своєму житті, переосмислюємо вчинки, знаходимо віру.

Читаючи книгу або милуючись грою акторів, навряд чи хто-небудь замислюється над тим, до якого жанру належить твір. Можливо, середньостатистичній людині це дійсно знати ні до чого. Однак, кожному фільму або книзі ви даєте оцінку, причому не тільки висловлюєте особисту думку в формі "сподобалося-не сподобалося".Ви міркуєте про якість тексту, грі акторів, роботі режисера, але для цього треба знати закони жанру, а відповідно і вміти визначати сам жанр.

Зміст статті

  • Герої
  • Акценти
  • Основна сюжетна лінія
  • Фінал
  • Вплив на глядача
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Не раз ви, напевно, чули вислів "життєва драма". Драма - це навіть не тільки трагедія, яка відбувається в нашому житті, а й один з основоположних літературних пологів, а також сценічний або кінематографічний жанр.

піджанр драми виступає мелодрама. Мелодрама представляє собою драматургічний жанр, що відрізняється високою емоційною складовою.

Герої

Головними героями будь-драматичної історії є не святі, не роботи і навіть не чарівники, а звичайні люди, схожі на нас з вами.

Драма в чистому вигляді - це історія середньостатистичної людини. Він не хапає зірок з неба, не живе в середньовічних замках і не править країною.

Герої мелодрами - аристократи, великосвітські особи, члени "благородних" сімейств. Це люди особливого ґатунку, у них інші цілі, а наявні проблеми абсолютно відповідають їх статусу.

до змісту ↑

Акценти

В центрі драми - приватне життя людини, його проблеми, конфлікти з суспільством, нерозуміння з боку інших. Особлива увага приділяється автором загальнолюдським суперечностей, втілювати у вчинках і поведінці героя.

Головна мета мелодрами - розкрити духовний світ персонажа, відобразити всі його почуття і переживання. Весь сюжет побудований на протиставленнях любові і ненависті, вірності і зради, добра і зла. Ці протиріччя щедро наповнені емоційністю, мають яскраві фарби і різноманітні відтінки.

до змісту ↑

Основна сюжетна лінія

Мелодрама - це обов'язково історія кохання. Любові щасливою і любові трагічною, за правилами і без, любові всупереч і любові "за щось".

Драма може бути різною: військової, кримінальної, еротичної, політичної. Головне, що в основі сюжету конфлікт героя і навколишнього його дійсності.

до змісту ↑

Фінал

Підсумок драми зазвичай трагічний, як трагічна, в загальному, і саме життя. Мелодрама частіше наповнена гумором, казкою, а кінець твору, як правило, щасливий. Однак і серед мелодрам бувають винятки.

до змісту ↑

Вплив на глядача

Драма має глибокий психологічний підтекст. Вона впливає на глядача (читача) не відразу, поступово змушуючи задуматися над власним буттям, усвідомити весь трагізм історії героя.

Мелодрама захоплює з перших хвилин, викликаючи у глядача "бурю" емоцій. Її сюжет заворожує, переживання героїв хвилюють, викликають співпереживання, але після того, як історія закінчується, все забувається вмить.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мелодрама є піджанром драми.
  2. Драма відображає нерозуміння окремої людини суспільством, мелодрама - історія кохання.
  3. Фінал драми трагічний, мелодрама закінчується щасливим кінцем.
  4. Мелодрама викликає сильні, але скороминучі почуття. Історія, розказана в драмі, глибоко проникає в свідомість, змушуючи задуматися.