Різниця між дивізією і бригадою

Різниця між дивізією і бригадою

Дивізія, полк, рота, бригада, батальйон - всі ці позначення підрозділів є чимось незвіданим для людей, далеких від військової служби. Щоб описати їх основні особливості, буде потрібно немало часу. Поговоримо про відміну дивізії від бригади, адже ці військові формування мають чимало спільних рис.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дивізія - тактичне або оперативно-тактичне з'єднання в різних родах військ і видах збройних сил світу, що складається з частин, підрозділів і штабу.

Бригада - тактичне військове формування в усіх родах військ і видах збройних сил, що є проміжною ланкою між дивізією і полком.

до змісту ↑

Порівняння

В деяких державах бригада, нарівні з полком, відноситься до розряду основних тактичних формувань. Служить таким собі проміжним ланкою між полком і дивізією. Має схожу з полком структурою, але при цьому налічує більше число батальйонів та інших підрозділів. Цілком може включати в себе два полки, а також допоміжні роти і батальйони. Кількість осіб в бригаді варіюється від двох до восьми тисяч, а її командиром, так само як і в полку, є полковник.

Дивізія - більша військове формування, що складається зі штабу, підрозділів і частин.У неї входить велика кількість полків, дивізіонів, батальйонів, рот і взводів. Чисельність дивізії становить в середньому від дванадцяти до двадцяти чотирьох тисяч чоловік, а її командир носить звання генерал-майора.

Спрощена організаційна структура і менший штат робить бригаду значно більш гнучким з'єднанням, ніж дивізія. Однак структура тилового і бойового забезпечення, на відміну від бригади, продубльована в дивізії, що дає останній перевага в надійності функціонування підрозділів в умовах бою. Логічно, що зміст дивізій, що відрізняються більш складним штатом, має на увазі під собою набагато більші вкладення, ніж зміст бригадних структур. Саме це стало причиною відмови ВС Росії від дивізій і переходу на більш мобільну і гнучку бригадну структуру. Виняток становлять лише Ракетні війська стратегічного призначення і Повітряно-десантні війська. У державах НАТО дивізії як і раніше залишаються одним з основних типів військових формувань.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бригада служить проміжною ланкою між полком і дивізією.
  2. Дивізія є більшим військовим формуванням, її чисельність в середньому становить від дванадцяти до двадцяти чотирьох тисяч чоловік. Особовий склад бригади нараховує від двох до восьми тисяч осіб.
  3. Командир дивізії носить звання генерал-майора, командир бригади - полковника.
  4. Бригада вважається значно більш гнучким і мобільним з'єднанням, ніж дивізія.
  5. Дивізія має перевагу в надійності функціонування підрозділів в умовах бою.
  6. Зміст дивізій має на увазі під собою набагато більші вкладення, ніж зміст бригадних структур.
  7. На сьогоднішній день ВС Росії (на відміну від країн НАТО) відмовилися від дивізій, винятком стали лише Ракетні війська стратегічного призначення і Повітряно-десантні війська.