Різниця між режисерської та театральної версією фільму

Різниця між режисерської та театральної версією фільму

Кіновиробництво - багатоплановий процес, який охоплює всі етапи створення фільму від розробки його концепції і затвердження проекту до організації прокату і поширення ліцензійних копій на оптичних дисках для домашнього відео. У цьому процесі найважливішими аспектами є реалізація творчого задуму режисера, гра акторів, використання сучасних технічних засобів для обробки знятого матеріалу і можливість отримання прибутку від показу картини широкої глядацької аудиторії. Демонстрація фільму в режисерській або театральної версії може служити різним цілям, які ставлять перед собою кінокомпанія і її продюсерська група.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Театральна версія фільму - це кінопродукт, призначений для прокату в кінотеатрах і на телебаченні. Він повинен відповідати певним маркетинговим вимогам, що випливають з комерційної складової виробництва конкретного фільму, і в той же час володіти художньою цінністю, яка приверне глядача і дозволить зробити цей фільм касовим.

Режисерська версія повністю реалізує творчий задум творців кінокартини. На знімальному майданчику режисерові належить виключне право вибору засобів і способів вираження ідеї фільму, посилення динаміки сюжету і залучення специфічних ефектів, що впливають на сприйняття глядачів.Цей вибір не завжди може служити комерційним цілям проекту, проте саме він визначає якість постановки і рівень режисерської майстерності.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність театральної версії від режисерської в тому, що вона максимально адаптована до інтересів середньостатистичного глядача. При створенні театральної версії враховується безліч факторів, що сприяють її популяризації: оптимальний час перегляду, протягом якого інтерес до фільму не слабшає, видовищність, гострота інтриги, захопливість сюжету, яскравість акторської гри.

Театральна версія створюється для масового перегляду, тому з неї, як правило, виключають сцени насильства і відвертої еротики, а також фрагменти, що провокують конфлікти на грунті національної ворожнечі або релігійних переконань.

Первісне право на показ випущеного в прокат фільму мають кінотеатри першого екрану. Після тижневого перегляду театральна версія надходить в інші кінотеатри, відвідування яких є більш широкому колу глядачів. Протягом двох-трьох тижнів кінофільм проходить своєрідну апробацію, що включає моніторингові дослідження, на підставі яких продюсерська група може прогнозувати його окупність і комерційний успіх. Через місяць з моменту першого показу проводиться детальний аналіз первинного прокату і, при необхідності, в театральну версію вносяться додаткові корективи. З їх урахуванням кінокомпанія надає право на трансляцію фільму телеканалам. Для телевізійного прокату і виробництва оптичних дисків, що використовуються в домашньому відео, в сучасному кінематографі застосовують цифровий спосіб кіновиробництва Digital Intermediate, який дозволяє отримувати з жорстких дисків необмежену кількість копій.

Режисерська версія, на відміну від театральної, не надходить в прокат, але може сприяти активному просуванню фільму на кіноринку. Саме режисерські версії фільмів найчастіше представляють на кінофестивалях і заявляють в номінаціях на престижні кінопремії.

Режисерська версія може відрізнятися від театральної деякими поворотами сюжету, містити додаткові фрагменти, мати іншу кінцівку, що в цілому змінює не зміст фільму, а його ідею. Право режисера на власне бачення постановки фільму не заперечується, але в прокат потрапляє саме те, що приваблює масового глядача і відповідає його запитам.

Це не означає, що фільм, знятий талановитим режисером, обов'язково піддається редагуванню і перекроюються на догоду комерційним цілям компанії. Режисерська версія частіше народжується як альтернатива кінопроекту, в якій виразніше простежується авторський почерк і більш виражений певний світоглядний, соціальний, психологічний або політичний аспект.

З режисерською версією можна познайомитися, якщо придбати ліцензійний оптичний диск з копією вподобаного фільму, назва якого має позначку Director's cut.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Режисерська версія фільму повністю відповідає задуму режисера і відображає його особисте бачення реалізації ідеї картини.
  2. Режисерська версія не завжди буває комерційно вигідною, тому вкрай рідко потрапляє в прокат.
  3. Фільм в режисерській версії може мати додаткові фрагменти, повороти сюжету і відмінну від театральної версії кінцівку.
  4. Театральна версія фільму створюється для кінопрокату.
  5. В театральні версії не включають деякі сцени і фрагменти, які можуть стати причиною вікових обмежень для перегляду фільму.
  6. Театральна версія призначена для широкого кола глядачів і повинна відповідати високому художньому рівню.
  7. Художня цінність режисерської версії фільму визначається за оцінками комісій і журі кіноконкурсів і фестивалів.