Різниця між цифровим телебаченням і кабельним

Різниця між цифровим телебаченням і кабельним

Дуже часто, купуючи новий телевізор, люди замислюються - що ж вибрати, кабельне телебачення або цифрове. Але чи має взагалі сенс порівнювати ці два види мовлення?

Зміст статті

  • Опис
  • Порівняння

Опис

Цифровим цей тип телебачення називається завдяки тому, що в його основі лежить цифровий сигнал. У плані якості звуку і зображення цифрове телебачення значно перевершує аналогове, головним чином через особливості аналогового і цифрового сигналів. Відео та звук шифруються і передаються у вигляді окремих цифрових сигналів, тоді як у випадку з аналоговим телебаченням сигнал передається постійно. Таким чином, цифрове телебачення гарантує більш високу якість звуку і зображення і куди менше кількість можливих перешкод і спотворень.

Кабельне телебачення є моделлю телемовлення, в рамках якої високочастотні сигнали, що містять візуальну і звукову інформацію, передаються від джерела мовлення на приймаючий пристрій (телевізор). Кабельне телебачення стабільніше ефірного, яке вже можна назвати застарілим, і супутникового, яке в нашій країні ще не набуло належного рівня розвитку та підтримки, хоча прогноз на поширення супутникового телебачення самий благополучний.Кабельне телебачення надійно захищає сигнал від перешкод і дозволяє надавати абоненту велика кількість телеканалів.

до змісту ↑

Порівняння

Насправді, порівнювати цифрове і кабельне телебачення неможливо і не має не найменшого сенсу. Вся справа в тому, що кабельне телебачення, по суті, є лише одним з безлічі способів доставки інформації до абонента, в той час як цифрове телебачення є типом подання відеосигналу. Тому кабельне телебачення можна поставити в один ряд із супутниковим та ефірним, а цифрове можна порівняти лише з аналоговим. Більш того, цифрове телебачення може бути і кабельним, і супутниковим.

Якщо порівнювати цифрове і аналогове телебачення, то переваги першого в наявності - більш високу якість звуку і зображення, фактично стовідсоткова захищеність від перешкод і спотворень і цілком доступна ціна. Кабельне телебачення точно також у всьому перевершує ефірне, а в порівнянні із супутниковим програє хіба що в кількості каналів. На жаль, в Росії супутникове ТБ поки не відрізняється хорошою техподдержкой і необхідної стабільністю, тому, якщо є можливість підключити цифрове телебачення через кабель, з покупкою заповітної "тарілки" можна трохи почекати.

Так, Topinfoweb.com. ru визначив, що проводити порівняння між кабельним і цифровим телебаченням некоректно, оскільки цифрове телебачення - це тип мовлення, тип сигналу, що передається, а кабельне телебачення є способом доставки сигналу. Однак можливо порівняння кабельного, ефірного та супутникового ТБ. Аналогічно, можна протиставити один одному цифрове і аналогове телебачення.