Різниця між дизельним і бензиновим маслом

Різниця між дизельним і бензиновим маслом

Вибір складу для змащування елементів двигуна визначається тим, на якому паливі працює ця ключова частина механізму. Використання масла не за призначенням може призвести до абсолютно непотрібним проблем. Розглянемо, чим відрізняється продукт, створений для обслуговування дизельних моторів, від складу, що застосовується до двигунів, що працюють на бензині.

Щоб краще зрозуміти цю різницю, вникнемо спочатку в особливості функціонування дизельного мотора. Агрегат цього типу працює за відсутності свічок запалювання. Для займання палива тут створюється підвищений тиск, в результаті чого елементи двигуна відчувають сильне нагрівання.

Процес стиснення супроводжується активним проникненням газу в картер двигуна, що провокує окислення масла, а висока температура прискорює цей процес. Саме дизельне паливо, навіть відмінної якості, містить багато сірки. Вона чинить негативний хімічний вплив на деталі і мастильний матеріал. Крім того, після згоряння суміші тут утворюється багато сажі та інших залишкових сполук.

Дизельне масло повинно мати такі властивості, щоб перераховані негативні фактори були максимально нейтралізовані. Для цього до складу продукту включаються спеціальні присадки. Подібні компоненти протидіють окисленню і руйнуванню мастила, пом'якшують вплив на неї температури і тиску, а також виробляють очищуючий ефект.

Вимоги до бензиновому маслу менш суворі. У ньому також міститься комплекс присадок. Але упор тут робиться на забезпечення стабільної роботи двигуна при високій частоті обертів. У зазначеному варіанті займання суміші відбувається при подачі іскри від свічок запалювання. Згоряння палива при цьому здійснюється більш повноцінно.

В бензині, в порівнянні з паливом другого виду, менше сірки, тому шкідливих відкладень і окислів при роботі відповідного агрегату утворюється мінімальна кількість. Це означає, що в масло для такого мотора немає необхідності включати великий відсоток лугу, як у випадку зі складом для дизельного двигуна.

Крім того, пристрої, що діють на бензині, образно називають холоднокровними. Склади для їх обслуговування не повинні володіти особливою стійкістю до сильного нагрівання. Заміна бензинових масел, в зв'язку з умовами їх застосування, проводиться рідше, ніж в ситуації з продуктом, призначеним для змащування дизельного двигуна.