Різниця між діамантом і фианитом

різниця між діамантом і фианитом

Як співалося в одній естрадної пісні: "Кращі друзі дівчат - це діаманти ". Про фіаніти нічого проспівано не було, однак ювелірні магазини пропонують великий вибір виробів з цими каменями, які мають незрівнянно низьку вартість, а виглядають, найчастіше, теж непогано. Отже, діамант і фіаніт - чи є різниця і в чому вона?

Зміст статті

  • Визначення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Будь геммолог (тобто фахівця з коштовних каменів) скаже вам, що діамант - це природний мінерал, який пройшов спеціальну обробку (а саме огранований алмаз). Для нього характерний сильний блиск. Фіаніт - це диво, створене руками людини: штучно синтезований недорогоцінний камінь. Отримують його з діоксиду цирконію. Тому у діаманта і його аналога різна хімічна формула і фізичні властивості. Наприклад, діамант твердіше. Цікаво, що їх можна переплутати з діамантом тому, що у отриманого фіаніту деякі фізичні показники наближаються до таких у діаманта. Однак існують способи розрізнення цих двох ювелірних вставок. Отже, фіаніт - важчий, ніж діамант, але якщо мова йде про маленьку вставці або про ювелірному виробі зі вставкою, буде складно визначити вагу самого каменю.Ювеліри визначають діамант за допомогою рентгенівських променів, опромінюючи камінь, так як саме діамант має специфічний властивістю пропускати крізь себе промені у великій кількості. Звичайно ж, діамант коштує дорожче, саме тому є сенс в ретельному і правильному розпізнаванні фіаніту / діаманта.

Якщо ви хочете спробувати щастя і визначити самостійно за візуальними ознаками, що перед вами - діамант або фіаніт, то можете скористатися такою порадою: у фіаніту межі кілька округлені, чого не скажеш про алмаз, межі якого рівні , прямі і загострені.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Діамант має природне, природне походження, а фіаніти невідомі у природі, вони отримані в лабораторії
  2. Діамант сильніше блищить, і взагалі має фізичні і хімічні властивості, відмінні від фіаніту
  3. Діамант вважається дорогоцінним каменем, а фианит - немає
  4. Фіаніт важче і має більш плавно ограновані межі, ніж діамант
  5. діамант відрізняється від фіаніту тим, що пропускає рентгенівські промені в великих кількостях
  6. вартість діаманта куди вище, ніж вартість фіаніту.