Різниця між бажанням і наміром

Різниця між бажанням і наміром

Кожна людина має прагнення до чого-небудь, будь то поліпшення добробуту або пошук другої половинки. Часом вони перетворюються в наміри і знаходять втілення через певний проміжок часу. А іноді залишаються на рівні бажань, реалізація яких неможлива через будь-яких причин. У більшості випадків це обумовлено неготовністю людини до вчинення певних кроків для задоволення своїх потреб. У даній статті ми розглянемо, чим відрізняється бажання від наміру.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Бажання

Бажання - спонукання, спрямоване на задоволення людської потреби. Займає проміжне положення між банальним бажанням і обдуманим вибором. До теми бажань не раз звертався в своїх роботах Зигмунд Фрейд. Він вважав, що в деяких таємних прагненнях ми не можемо зізнатися навіть самим собі. В результаті витіснення і пригнічені бажання знаходять відображення в наших снах. Що ж стосується філософів, то вони розуміють під даним терміном первинний життєвий імпульс. Він виступає організуючим початком як в поведінці одного індивіда, так і в житті всього суспільства. У психології ж бажанням іменується одна з форм мотиваційного стану, що формує подальші цілі індивіда.

Намір

Намір - задум, прагнення зробити що-небудь для досягнення поставленої мети.Є мотиваційною основою діяльності. Відповідно до думки психологів, намір виступає усвідомленим вибором мети, досягнення якої вимагає проходження декількох етапів. Саме воно перетворює причину в наслідок. Спонукальна сила задуму укладена в синтезі двох утворюють. З одного боку, цей вплив самої потреби, з іншого - активна розумова діяльність, що дозволяє підібрати засоби для досягнення поставленої мети. Намір визначає поведінку людини і змушує його діяти навіть всупереч власним бажанням. Таким чином, воно має величезну рушійною силою.

до змісту ↑

Порівняння

Спробуємо докопатися до суті розглянутих явищ. Бажання відповідає на питання "чого я хочу?". По суті, воно є пасивним станом, уявним формулюванням власних потреб. Людина може бажати що завгодно: схуднути, стати мільйонером, полетіти в космос, виїхати жити за кордон. Але якщо він не буде робити певних дій, все залишиться як і раніше. Крім того, бажання здатне бути абсолютно неймовірним, далеким від повсякденної реальності. Воно має емоційне забарвлення, надихає нас і викликає наснагу. Дане явище може визначати цілі індивіда, але їх досягнення залежить лише від вольових якостей особистості.

Головна відмінність бажання від наміру полягає в тому, що останнім володіє потужною рушійною силою. Воно змушує людину здійснювати певні дії для досягнення поставлених цілей. Намір відповідає на питання "що я повинен зробити?". Будучи більш практичним поняттям, воно не має емоційного забарвлення. Якщо у індивіда виник якийсь задум, бажання стає для нього пройденим етапом.Крім того, намір не може бути захмарними, воно завжди реально і може бути здійснено. Найчастіше для його втілення доводиться пройти не одну, а кілька ступенів, але це лише додає радості від досягнутого результату. Кращим підкріпленням викладеного матеріалу стане наведена ілюстрація.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між бажанням і наміром.

до змісту ↑

Таблиця

Бажання Намір
Відповідає на питання "чого я хочу?" Відповідає на питання "що я повинен зробити?"
Є пасивним станом < Володіє величезною рушійною силою Може бути абсолютно неймовірним, далеким від повсякденної реальності
Не буває захмарних, завжди цілком здійсненно Має емоційне забарвлення, викликає наснагу
Відрізняється практичністю Визначає цілі індивіда Є задумом, спрямованим на досягнення цілей