Різниця між пустелею і степом

Різниця між пустелею і степом

На перший погляд, пустелі і степи дуже схожі - одноманітні, "безрозмірні" ландшафти, в яких відсутні дерева. Але якщо копнути хоч трохи глибше, то стане зрозуміло, що пустелі й степи відрізняються, як "небо і земля".

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пустеля - це природна зона, яка характеризується мінімальною кількістю флори та специфічної фауною.

Степ - це природна зона, природно-територіальний комплекс, який відрізняється переважанням трав'яної рослинності і відповідним "комплектом" тварин.

до змісту ↑

Порівняння

По-перше, обидві природні зони мають різний географічне положення. В основному пустелі приурочені до тропічного поясу Африки (Сахара), Австралії, Євразії. Але є і такі, які знаходяться в субтропічному і помірному кліматичних поясах - Євразія, Північна і Південна Америка, а також берегові пустелі, які розташувалися уздовж західних узбереж материків Південної групи.

Пустеля Сахара

Степу витягнулися широкими смугами на рівнинах Євразії, Південної і Північної Америки в межах помірного і субтропічного кліматичних поясів.

Клімат є одним з основних чинників, що формують природну зону. Найбільші пустелі - африканські, австралійські і азіатські - формуються при високих літніх температурах (вище + 33 ° C) і зимових, рівних + 12 ° C.Пустелі утворюються в умовах мінімального зволоження - до 200 мм річних атмосферних опадів.

Степу формуються при середніх температурах літа, рівних 24 ° C, при зимових, рівних -10 ° C, в умовах недостатнього зволоження - 250-450 мм річних атмосферних опадів.

Через особливості клімату поверхню пустелі може бути піщаної, кам'янистій, глинистої або солончакової - грунт в пустелі не формується. А ось степи покриті шаром грунту, що відрізняється високим рівнем родючості.

Рослинний світ пустелі - це переважно безлисті чагарники, сукуленти і ксерофіти, здатні витримати тривалу посуху (наприклад, кактуси, молочаї). В степу живуть переважно Склерофіти: ковила, типчак, тонконіг та інші злаки.

Степ Казахстану

До життя в умовах пустелі пристосувалися дрібні гризуни, багато видів плазунів, цілий ряд комах і павукоподібних. В степу переважають копитні, дрібні гризуни, птахи, плазуни і комахи.

Через високої якості грунту більшість степів на Землі на сьогодні розорані і стали ідеальними угіддями для занять рослинництвом. На території пустелі можна займатися кочовим тваринництвом, а при інтенсивному зволоженні - вирощувати рис, овочі і бавовна.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обидві зони мають різний географічне положення: більшість пустель приурочені до тропіків, степи - це субтропічний і помірний кліматичний пояс.
  2. Клімат, в якому формуються пустелі, більш екстремальний. Тут спекотніше, а атмосферних опадів випадає менше.
  3. В пустелі грунту не формуються, в степу ґрунти є, і вони досить родючі.
  4. Обидві зони мають різний рослинний і тваринний набір.
  5. Території степів активно задіяні в рослинництві. У незайманому стані збереглися лише невеликі ділянки цієї природної зони. Тільки зараз і тільки дуже невеликі ділянки пустелі розвинені арабські країни починають включати в іригаційне сільське господарство.