Різниця між демократами і республіканцями

Різниця між демократами і республіканцями

Політична система США характеризується стійкістю і консерватизмом. Дві найпопулярніших партії - республіканці і демократи, правлять тут владний бал уже півтора століття. У чому основні відмінності цих політичних сил, і чи є взагалі між ними суттєва різниця?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Демократи - представники найстарішої з нині представлених в Конгресі політичних партій США, головними принципами якої є ліберально-соціалістичні погляди. Засноване в першій половині 19 століття, рух чудово адаптується до будь-яких умов і є однією з ключових сил, які впливають на розвиток Америки. Барак Обама, чинний президент США, належить саме до цієї партії.

Республіканці - представники другої найголовнішою політичної партії США, головними принципами якої є консерватизм і лібералізм. Свою популярність і ім'я політична сила зробила ще на боротьбі з рабством: саме її зусиллями цей пережиток минулого був подоланий в 19-м столітті. Надалі партія досить прохолодно ставилася до боротьби за рівні права з афроамериканцями, зберігаючи консервативні позиції.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, політичні погляди обох партій різняться, і дуже істотно. Республіканці виступають за збільшення держборгу, обов'язкове медичне страхування, збільшення податків "з багатих". Відповідно, їх електоральна база - це середній клас, найбагатші люди США, корінні жителі Америки. Демократи виступають різко проти: їм подавай безкоштовну охорону здоров'я з обов'язковим медичним страхуванням, збільшення витрат бюджету, введення податків зі надприбутки.

Соціальна база даної партії - найбідніші верстви населення, а також особи, які живуть на допомогу (well-fare). Ще одна важлива відмінність - ставлення до смертної кари. Республіканці вважають її збереження за необхідне, в той час як демократи за мораторій на її використання. Символ демократів - синій осел, республіканців - червоний слон.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ідеологія. Демократи знаходяться на лівих позиціях (соціальний лібералізм), республіканці - на центристських і правих.
  2. Електоральна база. За республіканців переважно голосує середній клас і самі забезпечені громадяни, за демократів - найбідніші верстви населення, афроамериканці, домогосподарки.
  3. Політичні погляди. Республіканці виступають за зміцнення економіки, припинення медичної реформи Обами, агресивну політику, в той час як демократи - за подальше збільшення податкового навантаження і нарощування дефіциту бюджету.
  4. Емблема і неформальну назву. Неофіційним символом республіканців є слон, колір - червоний, а у демократів - осел і синій колір.