Різниця між дефектологом і логопедом

Різниця між дефектологом і логопедом

Наші діти - це наша надія, адже з ними пов'язані найпотаємніші мрії кожного з батьків. Саме тому мами і тата намагаються забезпечити своє улюблене чадо всім необхідним для правильного росту і розвитку.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дефектолог має таку спеціалізацію, як дефектологія. А це, перш за все, робота з психічними та фізичними вадами дітей. У програму навчання дефектологів входять такі основи, як неврологія і психіатрія, психологія і педагогіка. Ці фахівці вивчають ті науки, які можуть стати в нагоді їм в процесі роботи, а саме сурдопедагогіки і олигофренопедагогики.

На відміну від дефектолога, логопед займається зі звичайними дітьми, без затримки розумового розвитку і порушення роботи центральної нервової системи. Він працює над правильною вимовою, над постановкою звуків і складів.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, дефектолог займається з проблемними дітьми, які мають знижений слух або захворювання центральної нервової системи. Дефектолог працює, перш за все, над мисленням дитини, над його способами пізнання світу, а точніше над увагою і сприйняттям мови. На відміну від логопеда, він не виправляє дефекти вимови, а лише допомагає малюкові висловлювати свої думки.Тобто насправді дефектологи не ставлять мова, а тільки борються з проблемами, викликаними розумовими порушеннями.

Дефектолог може почати роботу з дітьми однорічного віку, а логопед приступає до занять з малюками від трьох років. Логопед виправляє й розвиває мову, ставить звуки і вимову, в той час як дефектолог займається відставанням у розвитку дитини, викликаним різними порушеннями, і допомагає малюкові пізнавати світ.

Так, наприклад, логопед не буде навчати з дитиною кольору, він буде промовляти їх назви, прагнучи до правильної вимови, в той час як завдання дефектолога - ознайомити малюка з квітами і вивчити назву кожного з них. Тобто, по суті, дефектолог - це широкопрофільний фахівець, в той час як логопед відповідає тільки за виправлення порушень мовлення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дефектолог працює з проблемними і хворими дітьми, логопед займається виключно зі здоровими дітлахами.
  2. Дефектолог приступає до занять з однорічними малюками, логопед починає працювати з дітьми по досягненню ними трьох років.
  3. Дефектолог - фахівець широкого профілю, логопед - вузькопрофільний фахівець.