Різниця між побаченням і зустріччю

Різниця між побаченням і зустріччю

Домовившись побачитися з людиною в тому чи іншому місці, ми виходимо з дому з певним настроєм. Багато в чому він залежить від характеру зустрічі, який може бути як дружнім або діловим, так і романтичним. Для позначення останнього варіанту прийнято використовувати термін "побачення". Найчастіше він передбачає щось більше, ніж пересічна спілкування з приятелем за чашкою кави. Спробуємо розібратися, який сенс ховається за цим звичним для нас словом. Зупинимося докладніше на питанні, чим відрізняється побачення від зустрічі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Побачення - один із способів соціальної взаємодії, метою якого виступає оцінка один одного на придатність до створення відносин. Зазвичай під цим терміном мається на увазі домовлену зустріч двох осіб, що носить романтичний характер. Побачення виступають частиною інституту залицяння, часом вони стають базою для створення міцного любовного союзу. Існує безліч сценаріїв проведення подібних зустрічей, які можуть разюче відрізнятися в залежності від національності, релігійного виховання, звичаїв, соціального класу і т. Д. Так, в деяких частинах світу поява в людних місцях в компанії партнера піддається громадському осуду. В цілому ж в кожній культурі присутні свої норми, що визначають поведінку людей на побаченні.

Побачення

Зустріч - одночасне перебування двох або декількох осіб в певному місці. Може бути випадковою і позначати незаплановане сходження в будь-якому пункті. Як вже говорилося вище, зустрічі здатні носити найрізноманітніший характер. Вони бувають дружніми, приятельські, діловими, присвяченими конкретної мети. Так, неформальну зустріч колег для приємного проведення часу прийнято називати корпоративів. А робочі збори в стінах кабінету зазвичай називають нарадою. Пленуми, конференції, засідання, раути, прийоми, побачення - все вони, по суті, є зустрічами. Однак кожна з них має свої характерні риси.

Зустріч до змісту ↑

Порівняння

Наведемо основні відмінності розглянутих понять. Побачення є заплановану романтичну зустріч двох людей протилежної статі. Як правило, його мета полягає в тому, щоб ближче пізнати партнера і завести з ним любовні відносини. Побачення передбачає створення певної атмосфери, часто на ньому присутні свічки, вино, грає приємна розслаблююча музика. Люди всіляко намагаються сподобатися один одному, показати себе з кращого боку. Невід'ємною частиною побачення також є флірт.

Що ж стосується зустрічі, то вона цілком може бути незапланованої. Часом знайомі люди несподівано стикаються один з одним в найрізноманітніших місцях, будь то торговий центр або міський сквер. Вони перекидаються парою фраз і відправляються далі у своїх справах. Ще одна відмінність побачення від зустрічі полягає в кількості учасників. У разі романтичного рандеву їх всього двоє.Тоді як на зустрічі може бути присутнім необмежену кількість осіб. Взяти хоча б конференцію або збори, які за своїм визначенням є масовими заходами. Зустріч має на найрізноманітніші цілі. Підписання договору, дружнє спілкування, обговорення ділових питань, працевлаштування - і це лише кілька прикладів. Цілком очевидно, що такі заходи не передбачають романтичної обстановки, а прийоми кокетства і спокушання на них будуть просто недоречні.

Ми привели розгорнуту відповідь на питання, в чому різниця між побаченням і зустріччю. Систематизуємо викладену інформацію.

до змісту ↑

Таблиця

Побачення Зустріч
Романтична зустріч двох людей протилежної статі Одночасне перебування двох або декількох осіб в певному місці
Є запланованим заходом Нерідко носить випадковий характер
Мета - створення любовних відносин Цілі можуть бути найрізноманітнішими
Передбачає романтичну обстановку і взаємний флірт Кокетство і спокушання є недоречними