Різниця між тире і дефісом

Різниця між тире і дефісом

Відмінність тире від дефіса є дійсно важливим питанням. Хоча б тому, що плутанина, яка виникає при їх змішуванні, безпосередньо відноситься до друкарні, видавцям, лінгвістам, письменникам, складачам - величезній кількості професій. В якійсь мірі тире і дефіси стосуються кожного з нас, адже ми всі читачі, підписувача листівок і носії нашого неповторного і єдиного російської мови.

І тире, і дефіс ставляться до знаків пунктуації. Тире - знак, який з'явився в нашій мові і писемності завдяки письменнику Карамзіним. Існує альтернативна назва цього знака - довге тире. Дефіс - письмовий орфографічний знак переносу, головною функцією якого є поділ. Тире ніколи не ставиться між частинами одного слова, наприклад: цегляно-червоний. В даному прикладі вживається дефіс, як знак, що розділяє частини слова. Тире ж використовується між словами, тобто не на лексичному рівні, а на синтаксичному. При цьому тире відокремлюється від оточуючих лексичних одиниць (слів) пробілами. Дефіс пишеться разом як з попереднім, так і з подальшим словом. До візуальних відмінностей тире від дефіса відноситься їх довжина: тире типографським довше дефіса.

До важким випадкам вживання дефіса / тире можна віднести варіанти з числовими проміжками: в кімнаті було 7-10 чоловік або 7 - 10 чоловік? Вірніше другий варіант, так як в такому випадку ставиться тире, але його необхідно ставити без пробілів всупереч загальним правилом, ось так: В кімнаті було 7-10 чоловік. При маркуванні списку в тексті використовуються також тире, що не дефіси.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тире ставиться між словами, дефіс - між частинами одного слова;
  2. Дефіс візуально коротше тире;
  3. Дефіс не виділяється пробілами, тире в більшості випадків виділяється пропуском з двох сторін;
  4. Дефіс, на відміну від тире, не використовується в якості позначки; маркованого списку і при позначенні числових інтервалів.