Різниця між кістою і пухлиною

Різниця між кістою і пухлиною

Сучасна медицина не стоїть на місці і знаходить методи і способи лікування різних захворювань. Тим часом їх не стає менше, навпаки, з часом з'являються все нові і нові види захворювань. Зрозуміло, що звичайній людині дуже складно буває розібратися в їх класифікації, наприклад, в тому, чим відрізняються між собою різні новоутворення. Вони доставляють чимало неприємностей сучасній людині, тому сьогодні ми постараємося прояснити, в чому різниця між кістою і пухлиною.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кіста - це невелика капсула з рідким вмістом. Вона утворюється внаслідок різних патологічних процесів і складається з порожнини, стінок і рідини. Кісти мають різне походження, розміри, патогенез і розташування. Деякі з них є вродженими, вони формуються в процесі ембріогенезу в результаті неправильної закладки тканин. Існують помилкові кісти, які відрізняються тим, що не мають самостійного стінки. Кіста може розташовуватися у внутрішніх органах, залозах, кістках і навіть в головному мозку.

Пухлина - патологічне утворення, з'являється як наслідок процесу, при якому в організмі утворюються нові клітини з неконтрольованим зростанням. Вона може бути злоякісної і доброякісної. Пухлини розрізняються між собою, основні відмінності полягають в зрілості клітин, в характері їх зростання, у впливі на інші органи і організм в цілому, а також в здатності до метастазування.Як і кіста, пухлина може утворюватися в будь-яких тканинах і органах людського організму.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінність кісти від пухлини полягає в тому, що перша утворюється з диференційованої тканини - можна визначити до якого органу відносяться клітини стінок кісти. А пухлина, незалежно від її виду, складається з чужорідних, невластивих для організму клітин. Крім того, в процесі росту вона може тиснути на прилеглу тканину, чому в хворому органі можуть виникати неприємні больові відчуття, а іноді і кровотечі, що загрожують здоров'ю та життю людини. Злоякісні пухлини має здатність руйнувати прилеглі тканини і метастазировать в інші органи. Якщо таку пухлину своєчасно не видалити, то вона починає поступово "завойовувати" організм і може призвести до фатального результату.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кіста - це порожнина з рідким вмістом, оточена оболонкою. Пухлина - це патологічне розростання, представлене новоствореної тканиною.
  2. Кіста не проростає в інші органи і тканини, пухлина може проростати і метастазировать.
  3. Кіста завжди доброякісна пухлина, пухлина може бути злоякісної.
  4. Кіста може перекручуватися і розриватися, найчастіше вона буває невеликий. Пухлина може виростати до величезних розмірів.
  5. Кіста небезпечна для організму своїми ускладненнями, пухлина - проростанням в інші органи і руйнуванням навколишніх тканин.