Різниця між циклонами і антициклонами

Різниця між циклонами і антициклонами

Погода формується за рахунок активності різних природних сил, в тому числі циклонів і антициклонів. Навіть якщо у Вас в школі була географія, то Ви, ймовірно, вже забули різницю між цими двома поняттями. Однак дане знання допоможе Вам краще зрозуміти прогноз погоди і підготуватися до різних кліматичних "сюрпризів" у вигляді дощу, снігу, перепадів тиску, або, навпаки, розслабитися і запланувати вилазку на природу.

Циклон - це атмосферний вихор величезних розмірів, в центрі якого відзначається знижений тиск. Він утворюється в результаті обертання Землі навколо своєї осі і являє собою гігантський об'єкт. Циклони - символ зміни погоди, масштабних потрясінь і руйнувань. Влітку це проливні дощі, сильний вітер, урагани і грози. Взимку - снігопади, шторму, хуртовини та інші негативні явища.

Антициклон - це гігантська область, для якої характерно підвищений тиск з максимальною точкою, що знаходиться в центрі. Його нормальний стан - мала рухливість, яка становить близько 30-40 кілометрів на годину, а часом і менше. Антициклони - це символ стійкою і приємною погоди. Для них характерна наявність слабкого вітру, відсутність хмарності, мінімальний рівень опадів або їх повна відсутність. Незначний вітер робить літній день більш спекотним, зате зимовий - приємним і теплим.

Отже, головні відмінності кліматичних явищ полягають в розподілі тиску. Якщо у циклону в центрі вихору воно є зниженим, то у антициклону - підвищеним. Це призводить до різного руху повітряних потоків. Для циклону характерно висхідний напрямок повітря, для антициклону - спадний. Це істотно впливає на погоду в конкретному регіоні.

Якщо до нас приходить циклон, потрібно бути готовим до його руйнівних наслідків. Неодмінно пройдуть дощі, взимку - сніг, супроводжувані випаданням великої кількості опадів. Небо буде хмарним, а вітер - сильним, сподіватися на стійкість не доведеться. Антициклони приносять спокійну й рівну погоду. Для них характерна відсутність вітру і хмар, стійкість протягом тривалого періоду часу.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тиск. Для циклонів характерний низький тиск в центрі атмосферного вихору, в той час як для антициклонів - підвищену.
  2. Напрямок повітря. У центрі циклону напрямок руху повітря - висхідний, в центрі антициклону - спадний.
  3. Рух повітря всередині вихору. Усередині циклонів повітря рухається від околиці до центру, його напрямок - проти годинникової стрілки. Що стосується антициклонів, тут все навпаки: повітря рухається від центру до околиць, звертаючись за годинниковою стрілкою.
  4. Формування погоди. Циклони - символ змін: висока ймовірність опадів, сильного вітру, появи густих хмар. Антициклони, навпаки, приносять суху погоду, відсутність вітру і хмар.